Psychoterapia – z jakimi dokładnie problemami może nam pomóc?

Psychoterapia - z jakimi dokładnie problemami może nam pomóc?

W dzisiejszych czasach ludzie doświadczają rozmaitych problemów emocjonalnych oraz osobistych, z którymi nie potrafią sobie samodzielnie poradzić. W takiej sytuacji jednym z najbardziej polecanych rozwiązań jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego psychoterapeuty. Jego zadanie polega na całkowitym usunięciu albo znacznym ograniczeniu cierpienia psychicznego wywołanego przez objawy. Jeśli poszukujemy takiej osoby jak doświadczony i godny zaufania psycholog Lublin to miasto, w którym bez problemu go znajdziemy.

Metoda skuteczna i w pełni bezpieczna dla pacjenta

Psychoterapia dzieli się na indywidualną oraz grupową i może mieć charakter zarówno krótko-, jak i długoterminowy. Jest przeznaczona przede wszystkim dla osób cierpiących z powodu przeróżnych problemów natury emocjonalnej, będących w skomplikowanej sytuacji kryzysowej oraz doświadczających dużych trudności w kontaktach z innymi ludźmi. Szczególnie pomocna okazuje się w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych, fobii społecznych, napadów paniki, zaburzeń związanych z odżywianiem, problemów o podłożu seksualnym, dolegliwości psychosomatycznych, a także obsesyjnych natręctw.

Poza tym z omawianej formy terapii mogą z powodzeniem skorzystać osoby zmagające się z: częstymi wahaniami nastroju, dojmującą samotnością, zaburzeniami osobowości, bardzo niskim poczuciem własnej wartości, niekontrolowanymi wybuchami złości, niemożnością poradzenia sobie z traumatycznym wydarzeniem w życiu (np. śmiercią rodzica lub partnera) czy nadużywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, leków itp.). Jeśli np. interesuje nas skuteczne leczenie zaburzeń osobowości Lublin to miasto, w którym działa kilku psychologów specjalizujących się w tym zakresie.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × dwa =