Muchy i kleszcze – dlaczego są tak groźne dla ludzi?

Muchy i kleszcze - dlaczego są tak groźne dla ludzi?

Okres wiosny to czas, w którym właściciele ogrodów i działek rozpoczynają różnego rodzaju prace pielęgnacyjne. Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, iż takie czynności mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli w ogrodzie spędza się wiele godzin. Zagrożenie to polega na możliwości ukąszenia przez kleszcze lub muchy mogące roznosić choroby.

Występowanie kleszczy i much

Najczęściej insekty i owady występują przede wszystkich w lasach oraz  dzikich łąkach. To błąd. Żyją one równie często na działkach oraz w przydomowych ogrodach, czyli mówiąc w skrócie – wszędzie tam, gdzie rosną drzewa i krzewy. Pamiętać trzeba też o tym, że różne insekty łatwo mogą dostać się także do domów, na przykład na przyniesionych z ogrodu kwiatach. Dlatego tereny zielone zawsze powinny być odpowiednio zabezpieczone przed insektami.

Sposoby na muchy i kleszcze w ogrodzie

Różne insekty, a przede wszystkim kleszcze, preferują wilgoć. Należy zatem zadbać o odpowiednie nasłonecznienie ogrodu. W tym celu przycina się drzewa i krzewy. Ważne jest także, aby systematycznie usuwać mech, opadające liście oraz kosić trawę. Na rynku dostępne są rozmaite skuteczne środki na kleszcze. W ogrodzie posadzić powinno się m.in. takie rośliny jak lawendę czy jaskry, które nie są dobrym miejscem np. dla kleszczy.

Zabezpieczenie przed insektami

Skuteczną ochroną przed kleszczami może być właściwy ubiór. Jeśli na zewnątrz temperatury nie są wysokie, warto jest ubierać ubrania z długimi rękawami. Trzeba także pomyśleć o opryskach na muchy w ogrodzie. Specjalne środki, które zostaną odpowiednio użyte, mogą skutecznie pozbyć się wszelkich nieproszonych gości.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + dwadzieścia =