Kurs instruktora narciarstwa – jak go zrobić?

Wypoczynek i hobby
info-market
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na kurs instruktora narciarstwa może zapisać się każda osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia oraz posiada co najmniej dyplom ze szkoły średniej. Szkolenia odbywają się w górach, trwają zazwyczaj od tygodnia do dwóch tygodni i kończą się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym. Jeśli uczestnik zda obie formy na wymaganym poziomie, otrzyma dyplom ukończenia kursu oraz oficjalny certyfikat uprawniający go do pracy jako instruktor. 

Jak zapisać się na szkolenie?

Obecnie na dobry kurs instruktora narciarstwa z profesjonalną kadrą wykładowców i intensywnym planem zajęć zapiszemy się w większości szkółek narciarskich oraz firm organizujących zimowe wydarzenia. Często takie szkolenia odbywają się również za granicą oferując uczestnikom dodatkowe atrakcje czy możliwości wypoczynku. Decydując się na skorzystanie z tej opcji należy zwrócić uwagę na indywidualne umiejętności jazdy na nartach – te powinny pozwalać nam na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się po stoku.

Poza wiedzą teoretyczną na kursie uczestnicy spędzają wiele godzin na stoku, na którym ćwiczą wykonywanie określonych elementów składających się na jazdę na nartach. Ważne jest i opanowanie podstawowych trików, które poświadczą o tym, że uczestnik w pełni kontroluje swoją jazdę oraz jest zdolny do nauki nie tylko podstaw, ale i bardziej zaawansowanych elementów zjazdowych. Jeśli nie jesteśmy pewni, gdzie udać się na szkolenie, to na stronie: https://www.winterevent.pl/ podane są najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne aktualnie lokalizacje. Nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie korzyści można odnieść z posiadania filtrów powietrza?
Jakie korzyści można odnieść z posiadania filtrów powietrza?
Stan powietrza, którym oddychamy, pogarsza się z roku na rok. Niestety polityka klimatyczna naszego kraju nie wskazuje na szybkie zmiany […]
Polecamy