Malownicze szlaki górskie niedaleko Zakopanego

Wypoczynek i hobby
info-market
Malownicze szlaki górskie niedaleko Zakopanego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakopane stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miast turystycznych. Dzieje się tak za sprawą pięknych widoków, które dostarczają nam pobliskie Tatry oraz Tatrzański Park Narodowy. Najwyższym szczytem gór po stronie polskiej są Rysy, a po słowackiej Gerlach. Tatry to wyjątkowe pasmo górskie, które jako jedyne w kraju ma rzeźbę alpejską, wysokogórską. W związku z tym dostarcza wyjątkowych widoków i wrażeń. Będąc w Zakopanem nie sposób przejść obok tego piękna obojętnie, dlatego większość turystów udaje się na południe kraju, by bezpośrednio obcować z naturą. Szlaki dostosowane są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Po górskiej wędrówce warto zaczerpnąć oddechu, korzystając z bogatej bazy noclegowej miasta, oferującej między innymi apartamenty w Zakopanem.

Piękno w czystej postaci

Szlak, który powinien odwiedzić każdy turysta to trasa na Gubałówkę i Butorowy Wierch, która kończy się zejściem do Zakopanego. Cała trasa zajmuje około 3 godzin. Panorama z Gubałówki jest jedną z nielicznych, która wiernie oddaje piękno Tatr. Kolejny polecany szlak to Dolina Strążyska i Ścieżka nad Reglami. Jego zaletą jest to, że nadaje się dla wszystkich turystów niezależnie od kondycji. Jej pokonanie zajmuje około 4 godzin. Kolejną, bardzo popularną, jest Hala Gąsienicowa. To wycieczka łatwa, choć prowadzi przez kamieniste drogi. Dojście do celu zajmuje około 2 godzin, natomiast zejście trwa około 1,5 godziny. Podczas pokonywania górskich szlaków należy zadbać o stosowne obuwie, zwłaszcza wspinając się na Halę Gąsienicową. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Opieka paliatywna – co to jest i na czym polega?
Opieka paliatywna – co to jest i na czym polega?
Co to jest? Opieka paliatywna to podejście do opieki zdrowotnej, które poprawia jakość życia pacjentów i ich rodzin stojących w […]
Polecamy