Nauka przez zabawę – na jakie zajęcia warto zapisać nasze dziecko?

Wypoczynek i hobby
info-market
Nauka przez zabawę – na jakie zajęcia warto zapisać nasze dziecko?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając wraz ze swoją pociechą ciekawych zajęć pozalekcyjnych, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich charakter i sposób organizacji, ale przede wszystkim na to, czy leżą one w kręgu zainteresowań dziecka. Dla młodych sportowców najlepsze będą oczywiście treningi ulubionej dyscypliny, a dla przyszłych aktorów czy aktorek, zajęcia teatralne w pobliskim centrum kultury lub nawet teatrze. Na co zwracać uwagę i jak motywować najmłodszych do rozwijania swoich pasji?

Świetny sposób na pokonanie nieśmiałości

Parafrazując popularne powiedzenie, można by rzecz, że śpiew to zdrowie. Wielu młodych ludzi potajemnie marzy o tym, by zostać słynnym wokalistą, podróżować po świecie i dawać koncerty dla milionowych publiczności. Aby tego dokonać, warto popchnąć nieco swoją pociechę na organizowane przez profesjonalistów zajęcia muzyczne dla młodzieży, w trakcie których dziecko nauczy się nie tylko tego, jak panować nad głosem w czasie lekcji wokalu, ale też nabędzie umiejętności grania na wybranym instrumencie muzycznym. Nastolatki bardzo często korzystają również z możliwości uczestnictwa w różnych wydarzeniach i koncertach organizowanych przez daną szkołę, dzięki czemu zyskują nie tylko niezapomniane doświadczenia, ale i być może nawet pierwszych fanów. Jak zatem widać, zajęcia, które rozwijają pasje dziecka w sposób naturalny, dodatkowo przyczyniają się do wzrostu jego pewności siebie i pomagają pokonać ewentualną nieśmiałość w kontakcie z ludźmi lub występowaniem przed większą grupą osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zanim wypuścisz nową aplikację na rynek, przetestuj ją!
Zanim wypuścisz nową aplikację na rynek, przetestuj ją!
Projektowanie doświadczeń użytkownika (z ang. user experience design) zakłada próbę odrzucenia własnej perspektywy i spojrzenia na produkt oczami klienta. Dlaczego? […]
Polecamy