Szkolne gry, które wciąż są popularne

Szkolne gry, które wciąż są popularne

W co grają współczesne dzieci?

W dzisiejszych czasach dzieci bardzo szybko znajdują nowe sposoby na radzenie sobie z nudą. Tworzone są one na okrągło, z wykorzystaniem nowych technologii oraz trendów. Jednak nie wszystko zmienia się w drastycznym tempie, ponieważ powstały gry szkolne, które od wielu lat nie tracą na atrakcyjności i w dalszym ciągu są bardzo popularne. Wszyscy pamiętają o takich rozrywkach jak klasy, berek, chowany oraz kapsle, które jeszcze przez wiele lat będą przekazywane kolejnym pokoleniom. Technologia nigdy nie zastąpi klasyki, co potwierdzają preferencje najmłodszych.

Co poza tym?

Innym przykładem niezapomnianej zabawy są węże i drabiny, które można znaleźć w internecie pod linkiem http://smartplac.pl/produkt/tablica-weze-i-drabiny-1-100/. Przeniesione zostały one na podwórko, zachęcając do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu. W tej wersji to dzieci są pionkami i same skaczą po planszy. Od wielu lat jest ona uwielbiana przez najmłodszych, ze względu na jej oryginalne zasady. Polega ona na przejściu planszy do miejsca oznaczonego liczbą 100, a podczas próby przedostania się do mety czekają pomoce oraz przeszkody. Znajdują się tam tytułowe drabiny, które gdy dopisuje los, ułatwiają przeskoczenie kilku pól, aby w jak najszybszym tempie wyprzedzić przeciwników. Utrudnieniem natomiast są węże, które przy braku szczęścia sprawiają, że cofamy się, zostawiając rywali daleko przed sobą. Rozgrywka potrafi trwać długi czas, dzięki elementom znajdującym się na trasie.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + trzy =