Jak się bawić z psem na dworze?

Jak się bawić z psem na dworze?

Posiadanie pupila to nie tylko radość z widoku merdającego ogona i skoczne powitania po powrocie do domu, ale także – a może raczej przede wszystkim – obowiązki. Czworonogowi trzeba zapewnić stosowną do jego potrzeb karmę, opiekę weterynaryjną i ruch, który jest mu niezbędny. Szczęśliwy pies to bowiem zmęczony pies, dlatego trzeba zadbać i o tę sferę.

Ćwiczenia dla ciała i umysłu

Formy zabawy z psem można podzielić na powodujące zmęczenie fizyczne oraz umysłowe. Zwierzęta te lubią spędzać czas wśród swoich pobratymców. Gonitwy, wspólne kopanie dziur lub wbieganie do rzeki z pewnością pozwolą czworonogom pozbyć się nadmiaru skumulowanej w nich energii, ale również samotny spacer do lasu lub parku, w trakcie którego pupil będzie miał okazję eksplorować otoczenie i aportować, spełnią tę funkcję. Należy jednak pamiętać, że to nie jedyna rozrywka, jaką powinniśmy poruszającemu się na czterech łapach przyjacielowi zapewnić. Równie istotne są aktywności stymulujące psi mózg. Do tego można wykorzystać dostępne na rynku artykuły zoologiczne, dzięki którym psi umysł oraz nos zaczną intensywniej działać.

Zabawki na inteligencję

Artykuły dla psów, mające wypełnić sferę aktywności umysłowej zwierzęcia, często nazywane są zabawkami na inteligencję. Zmuszają czworonoga do wzmożonego myślenia, dzięki czemu otrzymuje on wiele bodźców, co skutkuje utrzymaniem psiego mózgu w dobrej kondycji. Doskonale sprawdzą się w tym obszarze piłki, które można napełnić przekąskami lub wysmarować apetycznymi specjałami. Zwierzę musi opracować sposób wydostania łakoci z wnętrza i jest to dla niego interesujące zajęcie. W tej gamie produktów znajdują się również maty węchowe czy nieco bardziej skomplikowane konstrukcje, w których zakamarkach chowane są smaczne nagrody. Ten rodzaj ćwiczeń praktykować można zarówno w czterech ścianach, jak i na świeżym powietrzu. Podczas spaceru przydatne będą także wszelkiego rodzaju zabawki na sznurkach lub wyrzutnie z piłkami, pozwalające trenować umiejętność aportowania, a do lubianych przez czworonogi akcesoriów zaliczają się też szarpaki. Przeciąganie sznurka zapewnia bezpośredni kontakt z psem i może wpływać na jego pewność siebie – gdy pozwala się pupilowi wygrywać, jego pewność siebie rośnie, co korzystne jest w przypadku lękliwych zwierząt, zaś częstsze wygrywanie właściciela pomaga utemperować charakter niesfornego pupila. Jest zatem wiele zabawek do ogrodu i gospodarstwa domowego, które pomogą zadbać o jedną z podstawowych potrzeb zwierzęcia, jaką jest wysiłek fizyczny i umysłowy, więc warto użyć ich w trakcie codziennych zabaw z psem.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 4 =