Jak skompletować odpowiedni strój dla biegacza?

Jak skompletować odpowiedni strój dla biegacza?

Wśród osób rozpoczynających przygodę z bieganiem krąży opinia, że wcale nie potrzeba do tego specjalnego stroju, w efekcie czego, na pierwszy trening wybierają się ubrani w stare trampki oraz ciepłe dresy i bawełniane koszulki. Niestety taka stylizacja to najgorszy możliwy wybór. Nieodpowiednie buty szybko odbiją swoje piętno na stanie naszych stawów, a grube szwy mięsistej bawełny powodują bolesne otarcia. Aby uniknąć tej postaci skutków ubocznych, dobrze jest zaopatrzyć się w odzież wysokiej klasy przeznaczoną do biegania.

Najważniejsze elementy garderoby w szafie biegacza

Odzież, w której będziemy trenować, powinna być lekka, przewiewna oraz elastyczna. Zazwyczaj jest ona produkowana z tkanin technicznych, które w przeciwieństwie do bawełny błyskawicznie wysychają, nie gromadząc tym samym potu. Kupując koszulki oraz spodnie do biegania warto zwrócić uwagę także na szwy. W wysokogatunkowych produktach wytwarzanych z myślą o fanach joggingu standardowo stosuje się spajanie tworzyw na płasko, które nie powoduje bolesnych podrażnień skóry. Np. pod tym adresem https://www.runshop.pl/koszulki-do-biegania,c2.html znajdziemy koszulki łączące w sobie powyższe cechy.

Do tego wystarczy dobrać legginsy lub szorty o podobnych właściwościach. Na nogi włóżmy natomiast buty wykonane z dosyć specyficznego, perforowanego materiału zapewniającego nam prawidłową cyrkulację powietrza. Pamiętajmy także, że obuwie do biegania powinno być o rozmiar większe od modeli noszonych na co dzień. To pozwoli na swobodną pracę stopy.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 6 =