W co się zaopatrzyć podczas pierwszych zajęć wakeboardingu?

W co się zaopatrzyć podczas pierwszych zajęć wakeboardingu?

Wakeboarding to niezwykle ciekawy sport wodny, który w naszym kraju uprawia z roku na rok coraz więcej osób. Polega on na ślizganiu się po powierzchni wody na desce, przy jednoczesnym trzymaniu w dłoniach liny ciągniętej przez łódź motorową lub specjalny wyciąg. Podstawowym warunkiem rozpoczęcia swojej przygody z tą emocjonującą aktywnością jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt oraz ubiór. Warto pomyśleć m.in. o wytrzymałych i wygodnych piankach neoprenowych, które doskonale sprawdzą się w chłodniejsze dni.

Nie zapomnijmy o porządnych wiązaniach

Głównym elementem niezbędnym do uprawiania wakeboardingu jest oczywiście deska, która powinna być dobrana z uwzględnieniem wagi i wzrostu użytkownika, a także jego umiejętności. Modele przeznaczone dla początkujących posiadają płaski spód i pojedyncze finy (inaczej stateczniki) zlokalizowane z przodu oraz z tyłu. Pozwalają one na sprawne pokonywanie zakrętów, bezproblemowe utrzymywanie się na wodzie i wykonywanie kluczowych obrotów.

Z kolei deski dla zaawansowanych wyróżniają się profilowanym spodem i specjalnymi tunelami. Dzięki nim możliwe jest bardzo precyzyjne poruszanie się po powierzchni wody. Przy okazji należy zaopatrzyć się w trwałe wiązania odpowiedzialne za stabilizację stóp. Na rynku znajdziemy zarówno wersje zamknięte (całkowicie zabudowane), jak i otwarte (ukazujące palce).

Trzeci obowiązkowy element wyposażenia to wytrzymały kask chroniący głowę przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Najlepiej postawić na lekki model z ochronnikami uszu i solidnym zapięciem pod szyję. Popularne kaski na wakeboard znajdziemy przede wszystkim w licznych sklepach internetowych. Na koniec warto jeszcze zadbać o stosowny strój, który obejmuje kamizelkę wypornościową i wspomniany już kombinezon z pianki neoprenowej.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzynaście =