Najtrwalsze materiały do budowy tarasu – co najlepiej wybrać?

Ogród i dom
info-market
Najtrwalsze materiały do budowy tarasu – co najlepiej wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras jest miejscem, gdzie domownicy głównie odpoczywają w promieniach słońca. Znajduje się na zewnątrz domu, dlatego warto zwrócić uwagę, jaki materiał będzie najlepszy do wykonania solidnego i wytrzymałego tarasu. Należy o tym pomyśleć już na etapie wykonywania projektu domu lub planowania remontu.

Materiał na pokrycie tarasu

Do wykonania pokrycia powierzchni tarasu można wykorzystać kamień, drewno, kompozyt, kostki brukowe. W obiektach niskobudżetowych najczęściej wybierane są płytki/gres mrozoodporne, których trwałość może wzbudzać wątpliwości. Znacznie solidniejszy, ale również droższy jest naturalny kamień. Popularnością cieszą się również tarasy z kostki brukowej, które można wykorzystać „przy okazji” tworzenia podjazdu czy podejścia do domu. Drewno wygląda efektownie, jednak wymaga regularnej konserwacji, by nie stracić swoich właściwości. Obecnie popularnością cieszy się połączenia drewna i tworzywa sztucznego – deska kompozytowa Twinson nie wymaga impregnacji i zachowuje swoje właściwości bez względu na warunki atmosferyczne.

Jak wybrać odpowiednie pokrycie tarasu?

Wybór pokrycia tarasu zależy nie tylko od preferencji czy zasobności portfela – pod uwagę powinno się brać również ekspozycję tarasu na słońce, narażenie na wilgoć, a nawet położenie względem stron świata. W naszej strefie klimatycznej duże znaczenie ma również mrozoodporność materiału. Taras powinien być dopasowany do ogólnego stylu, w którym utrzymany jest design budynku, jego dach czy okna – ważne, by materiał na tarasie mógł tworzyć „przedłużenie” strefy mieszkalnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Modne wakacyjne sukienki
Modne wakacyjne sukienki
Lato zbliża się wielkimi krokami, więc każda modna kobieta powinna już teraz pomyśleć o uzupełnieniu garderoby o wakacyjne sukienki. W […]
Polecamy