Opieka paliatywna – co to jest i na czym polega?

Sposób życia i styl
info-market
Opieka paliatywna – co to jest i na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Opieka paliatywna to podejście do opieki zdrowotnej, które poprawia jakość życia pacjentów i ich rodzin stojących w obliczu problemu związanego z chorobą zagrażającą życiu. Skupia się na zapewnieniu ulgi w objawach, bólu oraz psychologicznym, społecznym i duchowym stresie związanym z poważną chorobą – niezależnie od tego, czy jest to choroba uleczalna, czy nie.

Na czym polega?

Opieka paliatywna jest świadczona przez zespół specjalistów, którzy pracują z pacjentami i rodzinami, aby poprawić jakość życia zarówno pacjenta, jak i członków rodziny. Opieka paliatywna może być udzielana w każdym momencie trwania poważnej choroby – nawet jeśli Twoja bliska osoba nie otrzymała jeszcze ostatecznej diagnozy. Dla niektórych osób opieka paliatywna może rozpocząć się w momencie, gdy po raz pierwszy zdiagnozowano u nich raka lub inną poważną chorobę. U innych może się ona rozpocząć po zakończeniu wszystkich dostępnych opcji leczenia lub gdy potrzebują dodatkowego wsparcia podczas rehabilitacji po operacji lub zabiegu medycznym.

Opieka paliatywna pomaga pacjentom żyć jak najlepiej podczas leczenia raka. Pomaga również ich opiekunom radzić sobie ze stresem spowodowanym chorobą bliskiej osoby.

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca, to dom pomocy społecznej Lublin, jest miastem, w którym znajdziesz ich bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wina na prezent?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wina na prezent?
Wino to prawdziwa klasyka prezentowa na każdą okazję. Butelka takiego wykwintnego trunku jest mile widziana, gdy wybieramy się na proszoną […]
Polecamy