Segregacja śmieci – z odpowiednimi akcesoriami nie musi być trudna!

Ogród i dom
info-market
Segregacja śmieci – z odpowiednimi akcesoriami nie musi być trudna!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ponieważ również w Polsce jakiś czas temu wprowadzono restrykcyjne przepisy dotyczące segregowania odpadów, każdy dom i mieszkanie musi mierzyć się z tym wyzwaniem na swój własny sposób. W wielu rodzinach nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ śmieci dzielono na plastik, papier czy szkło już od dawna, jednak wiele z nich musiało dostosować swoje pomieszczenia kuchenne i gospodarcze do nowych przepisów. Jak jednak zrobić to najbardziej efektywnie i skutecznie?

Sposoby na segregację odpadów w domu

Najpopularniejszym sposobem i chyba najbardziej powszechnym jest oczywiście postawienie w mieszkaniu odpowiednich pojemników, do których będzie można sukcesywnie wrzucać odpadki w zależności od tego, z jakiego źródła pochodzą. Najlepszym do takiego działania będzie odpowiednio dostosowany kosz na śmieci, który należy oznaczyć zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, czyli: niebieski na papier, zielony na szkło, żółty na tworzywa sztuczne i metale, brązowy na odpadki biologiczne oraz czarny na odpady zmieszane.

Jeśli zakupione przez nas kosze są w jednolitym kolorze, do ich oznaczania mogą posłużyć gotowe naklejki lub specjalne znaczniki z opisami. Na nich można umieścić również szczegółową listę tego, co do danego pojemnika wolno, ale czego nie wolno wrzucać. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi sprawę najmłodszym domownikom, którzy z początku będą mogli mieć problem z odróżnieniem niektórych przedmiotów i ich prawidłowym zutylizowaniem. Takie kosze i naklejki można nabyć w większości dużych sklepów z materiałami oraz w internecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do jakich wnętrz zawsze pasują lustra?
Do jakich wnętrz zawsze pasują lustra?
Właściwie trudno znaleźć wnętrze, gdzie lustro nie zadziałałoby na jego korzyść. Powiększa optycznie przestrzeń, rozświetla i samo w sobie może […]
Polecamy