Co możemy zlecić firmie sprzątającej?

Ogród i dom
info-market
Co możemy zlecić firmie sprzątającej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzątanie domów i mieszkań

Niedostatek wolnego czasu, a także rosnące zarobki sprawiają, że z usług firm sprzątających korzysta coraz więcej osób. W zależności od potrzeb, sprzątanie może mieć charakter ciągły lub sezonowy. W pierwszym przypadku usługi świadczone są regularnie w ustalonych odstępach czasu. Po spisaniu odpowiedniej umowy firma sprzątająca co pewien czas wykonuje określone czynności. Najczęściej jest to odkurzanie dywanów, czyszczenie glazury, czy też usuwanie kurzu z szaf i półek. Ceny świadczonych usług mogą się różnić w zależności od regionu. Przykładowo firma sprzątające w Opolu będzie z pewnością droższa od takiej samej firmy działającej np. w Suwałkach, gdzie poziom bezrobocia jest większy, a wskaźnik zamożności mieszkańców niższy. Wiele osób zleca firmom również sezonowe sprzątanie przed dużymi świętami lub ważnymi uroczystościami rodzinnymi. Gruntowne sprzątanie zleca się też po wykonaniu prac remontowych.

Usługi świadczone dla firm i instytucji

Firmę sprzątającą coraz chętniej wybierają również przedsiębiorcy oraz różnego rodzaju instytucje. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zatrudnienie etatowej sprzątaczki. Korzystanie z outsourcingu sprawia, że nie trzeba martwić się o zakup odpowiednich środków czystości oraz urządzeń potrzebnych do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele różnego rodzaju instytucji najczęściej zlecają firmom sprzątającym mycie podłóg, a także odkurzanie wykładzin w biurach. Do wykonywanych czynności zaliczyć należy też mycie okien, a także utrzymywanie higieny w pomieszczeniach sanitarnych. Firmy sprzątające mogą również dbać o opróżnianie koszów na śmieci oraz usuwanie kurzu z biurek, monitorów, czy też lamp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zasady dzięki którym wykończysz odpowiednio wnętrze Twojej kuchni
Zasady dzięki którym wykończysz odpowiednio wnętrze Twojej kuchni
W domu czy mieszkaniu można wymienić kilka istotnych pomieszczeń, ale zdecydowanie jednym z najważniejszych jest kuchnia. To w niej rodzina […]
Polecamy