Do jakich wnętrz zawsze pasują lustra?

Do jakich wnętrz zawsze pasują lustra?

Właściwie trudno znaleźć wnętrze, gdzie lustro nie zadziałałoby na jego korzyść. Powiększa optycznie przestrzeń, rozświetla i samo w sobie może stanowić urokliwy element wystroju.

Lustra stricte użytkowe

Istnieją pomieszczenia, w których nie wyobrażamy sobie braku zwierciadła. Do takich zaliczają się bezsprzecznie łazienka i przedpokój. Lustro łazienkowe to niekwestionowana konieczność. Umieszcza się je najczęściej nad umywalką i mają zastosowanie przede wszystkim praktyczne. Należy zadbać o dobre oświetlenie – można to zrobić na wiele sposobów – od podświetlania pięknymi lampami po energooszczędne jasne diody LED.

Fakt, że powinniśmy się kierować zmysłem praktycznym nie oznacza, że samo lustro nie może pasować do designu całego pomieszczenia – na rynku nie brakuje wielu ciekawych, efektownych rozwiązań. Dobrze jest, jeśli zwierciadło w przedpokoju jest na tyle duże i tak obsadzone, że można w nim obejrzeć całą sylwetkę. Dodatkowym atutem lustra w tym pomieszczeniu jest jego optyczne powiększenie i rozjaśnienie. Jeśli nie dysponujemy wolną ścianą świetnie sprawdzi się takie wbudowane w przesuwne drzwi szaf.

Mniej praktycznie, ale stylowo

Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiego, słabo doświetlonego salonu, lustro pomoże go powiększyć i rozświetlić. Sprawdzi się ono także w obszernych wnętrzach, gdzie można sobie pozwolić na masywną ozdobną ramę. Może stanowić alternatywę dla obrazu czy fotopamiątek. Może to być także nie jedno a wiele zwierciadeł w nietypowych kształtach, połączonych w fantazyjne zespoły, które będą stanowić niebanalną ozdobę salonu.

Sypialnia wydaje się niezbyt oczywistym miejscem dla luster. A jednak są one obecne w drzwiach szaf czy wmontowane w toaletki. Ostatnio wróciły także do łask lustra wolnostojące w dużych ramach, przydatne zwłaszcza jeśli w sąsiedztwie sypialni jest garderoba. Duży wybór luster do wielu pomieszczeń można znaleźć w sklepie Versanis.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × trzy =