Zastosowanie wody deszczowej – dlaczego powinniśmy ją gromadzić?

Zastosowanie wody deszczowej - dlaczego powinniśmy ją gromadzić?

Szacunek do natury i otaczającego nas świata jest czymś niezmiernie ważnym. Jesteśmy przecież integralną częścią przyrody. Wraz z rozwojem naszej cywilizacji i intensywnym spalaniem zasobów węgla, do naszej atmosfery trafiła ogromna ilość gazów cieplarnianych. Ich obecność stale o sobie przypomina, zwiastując nadchodzący kryzys klimatyczny. Jednym z palących problemów, związanych ze zmianami na Ziemi, są długotrwałe susze i niedobór wody pitnej w wielu miejscowościach Polski w okresie letnim. Oszczędzanie i retencja wody wydają się więc priorytetem. Jedną z metod oszczędzania wody jest jej zbieranie. Wykorzystuje się do tego zbiornik deszczówki, a jej zapasy, które uda się zgromadzić, można zużyć w różnoraki sposób.

Podlewanie roślin to nie wszystko!

Gromadzenie deszczówki pozwala ograniczyć zużycie wody wodociągowej, poprawiając sytuację ekologiczną, ale także znacznie zmniejszając nasze wydatki. Zastosowań wody opadowej jest wiele. Jednym z najczęstszych jest podlewanie roślin, które w gorącym okresie letnim potrzebują jej znacznych ilości. Mowa tu nie tylko o kwiatach, ale także o trawie, której stan jest bardzo uzależniony od stopnia nawodnienia podłoża. Mycie samochodu jest kolejną czynnością, którą z powodzeniem wykonamy przy użyciu wody deszczowej. Podobnie jest z pracami porządkowymi w domu. Deszczówka, z dodatkiem środka czyszczącego, idealnie sprawdzi się do mycia różnych powierzchni. Przewaga takiej wody polega na jej miękkości, dzięki czemu detergenty lepiej się pienią.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + trzynaście =