Bieganie zimą – jak się przygotować, żeby nie zmarznąć?

Bieganie zimą - jak się przygotować, żeby nie zmarznąć?

Osoby początkujące, podczas uprawiania sportu na powietrzu, popełniają wiele błędów, wynikających z braku doświadczenia w tym aspekcie. Przede wszystkim trudno im utrafić  w odpowiedni ubiór zimą. Gdy w grę wchodzi bieganie, musimy ubrać się lekko, często nawet po wyjściu z domu będziemy odczuwać chłód. Zimowa gruba kurtka absolutnie odpada. Po małym truchcie spocimy się okropnie, a potem będzie już tylko gorzej. Będziemy zdejmować po drodze najpierw szalik, potem czapkę, rękawiczki, rozepniemy kurtkę, na końcu ją całkowicie zdejmiemy. Dodatkowe bagaże, które niespodziewanie będziemy musieli taszczyć ze sobą nie wpłyną na cel relaksu. Niewykluczone, że dzień później obudzimy się z gorączką.

Czy wystarczy sweter i czapka z szalikiem?

Wybierając wyjście zimą na bieganie bez kurtki, będąc tylko w swetrze i szaliku plus czapka, to także niezbyt dobry pomysł. Co prawda możemy zapobiec przepoceniu, ale nie zatrzymamy wiatru, który przewieje nas do szpiku kości. Kobiety zakładające biustonosz ze zwykłej koronki, poczują duży dyskomfort, gdyż taki stanik nie podtrzymuje w odpowiedni sposób biustu. Narażony on jest na wstrząsy, które mogą spowodować naderwanie mięśni podtrzymujących piersi. Do biegania nadaje się wyłącznie bielizna termoaktywna damska, którą nabędziemy w odpowiednim sklepie sportowym.

Ważne są również odpowiednie buty, skarpetki i spodnie lub getry, dzięki którym będziemy czuć się swobodnie. Termoaktywne getry takie jak na stronie https://www.runshop.pl/getry-długie-do-biegania.c4.html nie przegrzeją nas, ani nie wychłodzą (zimą warto wybrać te nieco cieplejsze). Dodatkowo będą się poddawać napinanym mięśniom. Zwracajmy uwagę na jakość sportowej odzieży i obuwia, aby bieganie stało się dla nas przyjemne, byśmy chętnie ten sport kontynuowali, co wpłynie korzystnie na nasze zdrowie i kondycję. 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 2 =