Na co warto zwrócić uwagę wybierając płytki?

Ogród i dom
info-market
Na co warto zwrócić uwagę wybierając płytki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich płytek do mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Jest to ważna decyzja, gdyż raz wybrane, będą towarzyszyć nam przez długie lata. Planując ich zakup, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W poniższym artykule podpowiadamy, co jest istotne przy wyborze odpowiednich płytek.

Jak wybrać płytki do mieszkania?

Podłogi i ściany to ważne elementy w naszym mieszkaniu, dlatego rodzaj płytek powinien być dobrze przemyślany. Głównym czynnikiem w podejmowaniu decyzji, powinien być rodzaj pomieszczenia, w którym powinny się znaleźć. W łazience i kuchni warto postawić na płytki ceramiczne, z kolei w salonie całości mogą spełnić odpowiednie płytki betonowe. Sprawdzą się jako element dekoracyjny, który z pewnością przykuje uwagę każdego gościa. Ten nieco surowy klimat może sprawdzić się w salonach urządzonych w stylu loftowym czy też industrialnym.

W sklepach budowlanych znajdziemy setki rodzajów, wzorów i kolorów poszczególnych płytek. Warto więc zasięgnąć opinii pracownika, który powie nieco więcej na temat tych, które nas interesują. Może on doradzić lub też odradzić zakup konkretnego modelu. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na wytrzymałość płytek, a także podatność na zarysowania. Wybierając kafle na podłogę, musimy mieć na uwadze, że będą miały one kontakt z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, takimi jak piasek czy kurz. Ważne jest zatem, czy określony rodzaj płytek jest łatwy w utrzymaniu czystości – są modele, na których mimo usilnych prób wciąż pozostają nieestetyczne smugi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bezdech senny – co to jest i jak to leczyć?
Bezdech senny – co to jest i jak to leczyć?
Bezdech senny to zaburzenie snu, które powoduje przerwy w oddychaniu podczas snu. Te przerwy w oddychaniu, nazywane bezdechami, wraz z […]
Polecamy