Jak zamontować żyrandol?

Jak zamontować żyrandol?

Oświetlenie stanowi istotny element wystroju wnętrz, a jego wybór zależy od stylistyki pomieszczenia. Inny typ oświetlenia będzie pasował do nowoczesnej kuchni czy sypialni, inny do łazienki, jeszcze inne rozwiązanie będzie odpowiednie przy aranżacji klasycznego salonu. W tym ostatnim przypadku można na przykład zdecydować się na montaż żyrandola, który oprócz tego że oświetli pomieszczenie, będzie również jego elementem dekoracyjnym. Na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy kupujemy żyrandol? Po pierwsze, musimy dopasować konkretny model do wysokości i wielkości pomieszczenia. Jeśli pokój ma duży metraż i wysoki sufit, doskonale sprawdzą się długie, wiszące lampy. Najlepiej, aby wszystkie elementy, takie jak: podsufitki, oprawki, klosze do żyrandoli kontrastowały kolorystycznie z meblami.

Gdzie można kupić żyrandol?

Po ustaleniu wszystkich parametrów, jakie ma spełniać interesujący nas produkt, musimy się zdecydować, skąd chcemy go zakupić. Pierwszą opcją jest wybranie się do odpowiedniego sklepu, bądź salonu meblowego, w którym bezpośrednio dokonamy transakcji. Drugim rozwiązaniem jest zakup żyrandola poprzez sklep internetowy. Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, przy odbiorze przesyłki warto ją rozpakować i sprawdzić w jakim stanie znajdują się wszystkie części. Kiedy stwierdzimy, że towar jest nienaruszony, możemy przystąpić do montażu.

Przed rozpoczęciem instalacji należy odłączyć bezpieczniki i upewnić się, że w przewodach nie płynie prąd. Jeśli chcemy skrócić kabel elektryczny, który wychodzi z sufitu, użyjmy do tego szczypców. Następnie łączymy przewody wystające z sufitu z kostką połączeniową i zaciskamy śrubami. Potem wieszamy żyrandol na haku sufitowym i wsuwamy do kostki jego przewody, także zaciskając je śrubami. Na końcu należy sprawdzić mocowanie. Pozostaje jeszcze wkręcenie żarówek i włączenie bezpieczników.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + osiemnaście =