Co powinno być w domu, w którym mieszka pies lub kot

Co powinno być w domu, w którym mieszka pies lub kot

W życiu niemal każdego człowieka przychodzi taki czas, w którym zaczyna on rozważać powiększenie rodziny o futrzastego przyjaciela. Decyzja o przygarnięciu zwierzaka powinna być dobrze przemyślana, bowiem stanie się on częścią naszej rodziny na najbliższe kilkanaście lat. A jak powinniśmy przygotować na jego przybycie nasz dom lub mieszkanie?

Najlepszy przyjaciel człowieka

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na psa, na samym początku zastanówmy się, czy zależy nam na przedstawicielu konkretnej rasy, czy może marzymy o kundelku. W pierwszym przypadku wybierzmy cieszącą się dobrą opinią hodowlę, a po kundelka swoje kroki skierujmy do najbliższego schroniska lub fundacji. Jeszcze przed przybyciem czworonoga do naszego domu, przygotujmy dla niego wyprawkę. Oprócz podstaw, takich jak: dobra karma, miski, smycz oraz obroża, wybierzmy także kilka różnych zabawek, jak piłki czy szarpaki. Wydzielmy w domu miejsce, w którym pies będzie mógł odpocząć po zabawie lub uciąć sobie drzemkę. To tam powinno się znaleźć jego legowisko. Może to być koc, materac, koszyk lub klatka. Jeśli chcemy, aby nowy domownik spał z nami, naszą sypialnię możemy wyposażyć w specjalne schody dla psa. Dzięki temu wynalazkowi młodsi przedstawiciele gatunku łatwiej dostaną się do łóżka.

Przyjaciel indywidualista

Jeśli chcemy mieć zwierzaka, ale nie mamy ochoty na regularne spacery z nim, lepszym wyborem będzie kot. Podobnie jak w przypadku psa, kota również możemy zakupić z renomowanej hodowli lub adoptować ze schroniska bądź fundacji. A w co wyposażyć dom przed jego przybyciem? W pierwszej kolejności wybierzmy dobrą karmę, miski oraz zabawki. Większość kotów uwielbia kolorowe wędki oraz lasery. Pamiętajmy także o pazurkach naszego milusińskiego. Jeśli nie chcemy mieć podrapanych mebli, musimy zakupić specjalne drapaki dla kotów, które na stałe wpiszą się w wystrój naszego mieszkania. Tak samo jak pies, kot także będzie potrzebował wygodnego legowiska.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + szesnaście =