Sprzątanie biur

Sprzątanie biur

Piękne, przestronne, nowoczesne biura potrzebują fachowej ręki, aby lśniły czystością i ładem. W tym celu zatrudniane są osoby, które zajmują się sprzątaniem powierzchni biurowych. W ogłoszeniach często możemy się spotkać z nazewnictwem: konserwator powierzchni płaskich, osoba dbająca o porządek w biurze, osoba sprzątająca. Słowo sprzątaczka niezbyt ładnie brzmi, nic więc dziwnego, że zaczyna wymierać w codziennym słownictwie. Jednak gdzie znaleźć osobę, która zajmie się kompleksowym myciem biura oraz jakie wynagrodzenie powinna uzyskać za wykonywaną pracę?

Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnię posiadamy, w której trzeba utrzymywać porządek. Jeśli biuro jest nieduże, i nie mówimy tu o utrzymywaniu porządku w całym kilkupiętrowym budynku, tylko np. w 1-2 lokalach biurowych to możemy zatrudnić osobę na własną rękę. Czas pracy będzie wynosił około godziny dziennie, co przełoży się na niski koszt utrzymania takiego pracownika. W takim przypadku skorzystamy z umowy cywilno-prawnej. Osoby zajmujące się sprzątaniem często pracują na zlecenie w kilku biurach, co daje im pokaźną sumę co miesiąc. Koszt za godzinę pracy jest w granicach 12-18 zł.

Dla przedsiębiorców, którzy posiadają duże powierzchnie biurowe, bądź chcą znaleźć pracowników, którzy będą dbać o czystość w kilkupiętrowym budynku, jak również przed nim (np. na parkingu) powinni skorzystać z usług agencji sprzątających. Taki wynajem pracowników mogą rozliczyć na poczet kosztów i nie zatrudniają ich jako swoich pracowników. Przy skorzystaniu z agencji mamy pewność, że zawsze będziemy mieli osoby, które zadbają o porządek na dużych powierzchniach. Sprawdź przykładową ofertę firmy D.Z. Profesjonalne Sprzątanie: sprzątanie biur Warszawa. Firma ta oferuje również sprzątanie osiedli Warszawa.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =