Jak wybierać zestaw mebli do mieszkania na poddaszu?

Jak wybierać zestaw mebli do mieszkania na poddaszu?

Mieszkanie na poddaszu jest bardzo ciekawą alternatywą dla zwyczajnych lokali. Często jednak powoduje pewne kłopoty, na przykład trudno dobrać do niego odpowiednio zarówno same akcesoria do mebli, jak i wyposażenie. Czy jesteśmy w takim razie na kupowanie wszystkiego na indywidualne zamówienie, co potrafi kosztować całkiem sporo? Okazuje się, że niekoniecznie.

Szukamy niecodziennych kształtów

Przede wszystkim jeśli mamy lokale na poddaszu, to problemem jest to, że sufit obniża się znacznie przy ścianach bocznych (przy spadzistym dachu budynku). Powoduje to, że trudno jest tam ustawić coś więcej, niż niewielkie komody. Natomiast możemy meble wstawić w miejsce, gdzie dach jest w najwyższym punkcie, jednak tutaj też nie mamy zbyt dużo przestrzeni. Na szczęście istnieją na rynku firmy, które produkują meble specjalnie do takich rodzajów mieszkań. Możemy tu wymienić na przykład meble drewniane, które są dostępne w wielu dobrych sklepach internetowych.

Niezwyczajne rozwiązania

Jak więc możemy się przekonać, nie musimy już dzisiaj kupować mebli na zamówienie, by w sposób funkcjonalny wykorzystać deficytową przestrzeń, jaką daje nam mieszkanie na poddaszu. Wystarczy tylko szukać w porządnych sklepach gotowych zestawów, które są specjalnie dostosowane pod spadziste sufity i potrafią wykorzystać każdy metr kwadratowych przestrzeni. Można też bez problemu dostać tam meble z obiciem sawana (o zaletach tej tkaniny można dowiedzieć się na https://www.toblen.pl/sawana/), które pomogą nam jeszcze lepiej wykorzystać wszystko to, co mamy dostępne w naszym lokalu. Oczywiście zawsze możemy mieć meble na zamówienie, jednak w obecnych czasach nie ma już absolutnie sensu przepłacać.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 7 =