Jak ochronić odwodnioną, tłustą i wrażliwą cerę przed słońcem?

Zdrowie i dieta
info-market
Jak ochronić odwodnioną, tłustą i wrażliwą cerę przed słońcem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pełni świadoma pielęgnacja skóry naszej twarzy przyczyni się do osiągnięcia szybkich i pozytywnych efektów. Cera tłusta, wrażliwa i odwodniona należą do jednych z najpowszechniej występujących. Każda z nich cechuje się innymi właściwościami, korzyściami oraz słabościami. Jeśli zależy nam na prawidłowej pielęgnacji, warto dowiedzieć się, jaki typ skóry nas charakteryzuje oraz jak odpowiednio ochronić ją przed słońcem.

Kosmetyki z filtrem UV

Kremy lub żele z filtrem UV powinny być naszą codziennością – szczególnie w okresie wiosennym i letnim. W zależności od tego, jak bardzo wrażliwa jest nasza cera, należy wybrać odpowiednio wysoki filtr. Przy ostrym słońcu polecane są produkty z największą możliwą ochroną. Z kolei odwodniona skóra twarzy potrzebować będzie, przede wszystkim, dokładnego nawilżenia. W przeciwieństwie do skóry suchej ta nie potrzebuje dodatkowego natłuszczenia. Kremy z taką właściwością wyłącznie ją dodatkowo obciążą. Odwodniona cera cechuje się delikatnym i cienkim naskórkiem, co powodować może szybsze powstawanie zmarszczek. Im wcześniej zadbamy o kosmetyki przeciwzmarszczkowe, tym lepiej.

Wbrew pozorom cera tłusta i wrażliwa wcale nie zalicza się do grona tych najbardziej odpornych na światło słoneczne. Oba typy są bardzo podatne na słońce i charakteryzują się mniejszym lub większym błyszczeniem się skóry. W tych przypadkach podstawowym narzędziem do ochrony powinny być dobre kremy z filtrem UV, które nie blokują porów, a przez to nie przyczyniają się do większego wydzielania się sebum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na zakup domku drewnianego?
Dlaczego warto się zdecydować na zakup domku drewnianego?
Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie, które zajmuje bardzo dużo czasu. Samo załatwienie formalności związanych z rozpoczęciem prac może zająć nawet […]
Polecamy