Jak ochronić odwodnioną, tłustą i wrażliwą cerę przed słońcem?

Zdrowie i dieta
info-market
Jak ochronić odwodnioną, tłustą i wrażliwą cerę przed słońcem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pełni świadoma pielęgnacja skóry naszej twarzy przyczyni się do osiągnięcia szybkich i pozytywnych efektów. Cera tłusta, wrażliwa i odwodniona należą do jednych z najpowszechniej występujących. Każda z nich cechuje się innymi właściwościami, korzyściami oraz słabościami. Jeśli zależy nam na prawidłowej pielęgnacji, warto dowiedzieć się, jaki typ skóry nas charakteryzuje oraz jak odpowiednio ochronić ją przed słońcem.

Kosmetyki z filtrem UV

Kremy lub żele z filtrem UV powinny być naszą codziennością – szczególnie w okresie wiosennym i letnim. W zależności od tego, jak bardzo wrażliwa jest nasza cera, należy wybrać odpowiednio wysoki filtr. Przy ostrym słońcu polecane są produkty z największą możliwą ochroną. Z kolei odwodniona skóra twarzy potrzebować będzie, przede wszystkim, dokładnego nawilżenia. W przeciwieństwie do skóry suchej ta nie potrzebuje dodatkowego natłuszczenia. Kremy z taką właściwością wyłącznie ją dodatkowo obciążą. Odwodniona cera cechuje się delikatnym i cienkim naskórkiem, co powodować może szybsze powstawanie zmarszczek. Im wcześniej zadbamy o kosmetyki przeciwzmarszczkowe, tym lepiej.

Wbrew pozorom cera tłusta i wrażliwa wcale nie zalicza się do grona tych najbardziej odpornych na światło słoneczne. Oba typy są bardzo podatne na słońce i charakteryzują się mniejszym lub większym błyszczeniem się skóry. W tych przypadkach podstawowym narzędziem do ochrony powinny być dobre kremy z filtrem UV, które nie blokują porów, a przez to nie przyczyniają się do większego wydzielania się sebum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Anemostaty – do czego służą i jakie mają zastosowanie?
Anemostaty – do czego służą i jakie mają zastosowanie?
Anemostaty służą do pomiaru przepływu powietrza w kanale, przewodzie kominowym, kominie lub zakładzie przemysłowym. Są one zwykle instalowane na drodze […]
Polecamy