Kiedy należy poddać się leczeniu kanałowemu zęba?

Zdrowie i dieta
info-market
Kiedy należy poddać się leczeniu kanałowemu zęba?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból zęba nigdy nie zwiastuje niczego dobrego. Nawet regularna i staranna higiena jamy ustnej nie zawsze potrafią uchronić nas przed psuciem się zębów. Wówczas pierwszą, a zarazem ostatnią deską ratunku staje się dentysta Konin to miasto, w którym wszyscy mieszkańcy środkowej Polski znajdą profesjonalną opiekę i wysokiej jakości usługi stomatologiczne. W tym oczywiście także możliwość leczenia kanałowego. Kiedy jest ono konieczne?

Kiedy należy poddać się leczeniu endodontycznemu?

W wypadku urazów zębów lub też nieleczonej próchnicy dojść może do nieodwracalnego zapalenia miazgi zębowej. Pacjenci skarżą się wówczas na silny, przeszywający i promieniujący w różnych kierunkach ból, który trudno uśmierzyć dostępnymi bez recepty lekami przeciwbólowymi. Leczenie kanałowe staje się wówczas koniecznością. Nie tylko ratuje ząb przed jego usunięciem. Powstrzymuje też rozprzestrzenianie się stanu zapalnego na inne tkanki otaczające zainfekowane miejsce.

Aby jednak podjąć decyzję o konieczności wykonania zabiegu, w pierwszej kolejności lekarz stomatolog zleca wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Diagnostyka obrazowa pozwala mu dokładnie przyjrzeć się zmianom. Dopiero później przejść można do właściwego leczenia. Polega ono na usunięciu chorej tkanki i toczącego się stanu zapalnego oraz uzupełnieniu zęba nowoczesnym wypełnieniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Korzyści z podróżowania kamperem
Korzyści z podróżowania kamperem
Gdy zbliżają się ferie zimowe lub wakacje, to każdy zaczyna się rozglądać za pomysłem nad tym, w jaki sposób spędzić […]
Polecamy