Olej z pestek dyni – jaki ma wpływ na zdrowie?

Zdrowie i dieta
info-market
Olej z pestek dyni – jaki ma wpływ na zdrowie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olej wytwarzany z pestek dyni ma wiele zdrowotnych właściwości. To właśnie dzięki temu znalazł on zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Przede wszystkim stosuje się go na pasożyty. Poza tym za jego pomocą osiąga się znakomite rezultaty w leczeniu schorzeń układu moczowego i prostaty. Natomiast używany w kosmetyce wzmacnia włosy i nawilża skórę. Swoje walory prezentuje on także w kuchni. Dodaje się go do sernika i lodów waniliowych.

Zdrowie zawarte w oleju

Wyprodukowany z pestek dyni olej można nabyć w sklepach https://primabiotic.pl/2019/11/06/olej-z-pestek-dyni-wlasciwosci-i-zastosowanie/ z tym asortymentem. Zakup tego produktu może nam wyjść tylko na dobre. Oprócz wspomnianych wcześniej właściwości świetnie się sprawdza w infekcji górnych dróg oddechowych oraz na alergie. Niektórzy są zdania, że regularnie zażywany może zapobiec miażdżycy naczyń, osłabieniu organizmu, a nawet stanom depresyjnym. Warto wiedzieć, że olej ten posiada witaminy A, E i D oraz z grupy B. Zawiera też cynk, potas i selen. Znajdziemy tu także kwasy omega-6 oraz omega-3. Olej z pestek dyni jest produkowany w Europie od około 300 lat. Produkt ten szczególnym wzięciem cieszy się w Chorwacji, Słowenii, Austrii i na terenie Węgier.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obrabianie i przechowywanie szkła
Obrabianie i przechowywanie szkła
Cięcie na wymiar, szlifowanie i hartowanie Szkło to materiał, który może być obrabiany na wiele sposobów. Cięcie szkła na wymiar […]
Polecamy