Jak poprawnie stosować lakiery hybrydowe?

Jak poprawnie stosować lakiery hybrydowe?

Manicure i pedicure hybrydowy jest obecnie bardzo popularny. Nic w tym dziwnego, zapewnia nienaganne paznokcie przez bardzo długi czas – nawet na okres 3-4 tygodni. Długa efektywność tego prostego zabiegu oraz po prostu wygoda i komfort to tylko nieliczne zalety hybrydy. Paznokcie hybrydowe można wykonać między innymi w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak również u znajomej koleżanki, która się tym zajmuje lub samodzielnie – o ile przyswoimy podstawowe zasady posługiwania się lakierami hybrydowymi i poznamy tajniki bezpiecznej pracy.

Główne zasady pracy z lakierem hybrydowym

Warto jest wybierać lakiery hybrydowe sprawdzonych marek, które cechują się dużą jakością oraz wytrzymałością. Warto także postawić na profesjonalną i dobrej jakości lampę, ponieważ gwarantuje to prawidłowe utwardzenie powierzchni lakieru oraz zapobiega ewentualnemu pojawieniu się uczuleń. Przed nałożeniem lakieru na płytkę paznokcia trzeba ją odpowiednio przygotować – dokładnie zmyć ewentualne pozostałości po lakierze, odtłuścić płytkę, zmatowić ją oraz nadać jej odpowiedni kształt. Przed nałożeniem lakieru hybrydowego należy położyć dodatkowo bazę pod lakier. W większości przypadków należy położyć dwie warstwy lakieru – jest to ważne szczególnie w przypadku jasnych, pastelowych barw, ale również np. neonowe lakiery hybrydowe też kiepsko kryją po jednej warstwie. Lakier powinno nakładać się precyzyjnymi, ale stanowczymi ruchami, pamiętając żeby nie nakładać zbyt dużo produktu na raz oraz nie tworzyć dużej warstwy lakieru. Na lakier należy nałożyć top, który dodatkowo utwardzi całą powierzchnię.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 12 =