Jak dbać o higienę po założeniu szwów?

Jak dbać o higienę po założeniu szwów?

Po niemal każdej operacji w szpitalu są zakładane szwy, które mają na celu skutecznie zabezpieczyć ranę i w znacznym stopniu przyspieszyć jej gojenie. Pacjent powinien o nie dbać w domowym zaciszu, stosując się do odpowiednich zasad. Jest to bowiem gwarancja szybkiego powrotu do pełni zdrowia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących prawidłowej pielęgnacji szwów warto skorzystać z pomocy takiego miejsca jak poradnia chirurgiczna w Gdyni.

Zalecenia lekarza to świętość 

Po założeniu szwów w szpitalu należy przede wszystkim zadbać o ich właściwą higienę. Na początek zaleca się odkażenie rany za pomocą specjalnego preparatu o działaniu bakteriobójczym oraz grzybobójczym. Poza tym warto regularnie zażywać witaminę C, która przyspiesza cały proces gojenia się. Jeśli natomiast chodzi o kąpiel, to można ją brać dopiero na drugi dzień po przyjściu do domu. W tym przypadku wskazane są jednak wyłącznie krótkie prysznice, gdy zbyt długie leżenie w wannie mogłoby skutkować nadmiernym rozmoknięciem rany. W sytuacji pojawienia się zaczerwienienia lub obrzęku od razu trzeba zgłosić się do lekarza.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + dwadzieścia =