Bliźniak czy szeregowiec – który z nich okaże się lepszym wyborem?

Budowlanka
info-market
Bliźniak czy szeregowiec – który z nich okaże się lepszym wyborem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat sporą popularność zyskały domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Stanowią one świetną alternatywę dla tradycyjnych budynków wolnostojących jednorodzinnych. Ich podstawowa zaleta to atrakcyjna lokalizacja – często bowiem są stawiane przez deweloperów w samym centrum miasta, ewentualnie w prestiżowych dzielnicach. Jeśli np. interesują nas domy bliźniaki Szczecin to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy biuro nieruchomości posiadające takie obiekty w swojej ofercie. 

Indywidualne preferencje odgrywają istotną rolę

Szeregowiec to nic innego jak ciąg co najmniej trzech połączonych ze sobą domów, z których każdy jest jednak odrębnym budynkiem z własnym wejściem. To doskonały wybór zwłaszcza dla osób lubiących spędzać czas w towarzystwie sąsiadów, a jednocześnie stroniących od mieszkania w wysokim bloku. Do głównych atutów zaliczamy w tym przypadku stosunkowo niskie koszty ogrzewania, bliskość do komunikacji miejskiej i licznych punktów usługowych, dosyć dużą przestrzeń użytkową, a także możliwość posiadania garażu, wygodnego podjazdu, niewielkiego ogródka i miejsca do zabawy dla dzieciaków. Jedynym minusem jest tak naprawdę zwiększone natężenie ruchu w okolicy i ewentualne hałasy dochodzące zza ściany. Z kolei bliźniaki to obiekty składające się z dwóch takich samych domów, zespolonych za pomocą tynku elewacyjnego. W przeciwieństwie do szeregowca jesteśmy tutaj skazani na jednego sąsiada i nierzadko musimy się z nim dzielić np. dachem, podjazdem czy rynnowym systemem odprowadzania wody deszczowej. W zamian dostajemy tańsze rachunki za prąd i gaz oraz większą prywatność. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Segregacja śmieci – z odpowiednimi akcesoriami nie musi być trudna!
Segregacja śmieci – z odpowiednimi akcesoriami nie musi być trudna!
Ponieważ również w Polsce jakiś czas temu wprowadzono restrykcyjne przepisy dotyczące segregowania odpadów, każdy dom i mieszkanie musi mierzyć się […]
Polecamy