Co wyróżnia silniki wibracyjne od zwykłych?

Budowlanka
info-market
Co wyróżnia silniki wibracyjne od zwykłych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektrowibratory to rozwiązania, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że mogą być stosowane w sytuacjach, gdy konieczna jest stała wibracja, a jej brak może w znaczny sposób spowolnić pracę.

Elektrowibratory do zadań specjalnych

Silniki wibracyjne przyspieszają i optymalizują procesy produkcyjne. Narzędzia te znajdują zastosowanie m.in. w budownictwie, produkcji, pakowaniu, odlewaniu, zakładach tekstylnych i drukarskich, a także w medycynie oraz fitness. Podczas pracy silników elektrycznych powstają wibracje, które zapewniają doskonałe efekty produkcyjne. Zróżnicowane natężenie wibracji, jak również możliwość ich modyfikacji w trakcie pracy, gwarantuje uzyskanie pożądanych efektów podczas realizacji konkretnego zadania. Wspomniane drgania powstają w wyniku działania specjalnych ciężarków niewyważonych, mocowanych na końcu wału silnika.

Generowane ruchy przejmowane są przez komponenty maszyn przemysłowych, sprzężonych bezpośrednio z urządzeniem. Efektem wspomnianego połączenia są wibracje, a przy większym natężeniu nawet wstrząsy. Warto dodać, że elementem łączącym maszynę z urządzeniem wibrującym jest podstawa silnika. Przedmiotowe rozwiązania najczęściej są stosowane w maszynach służących do rozluźniania, transportowania, ściskania bądź oddzielania materiałów sypkich, aczkolwiek mogą być wykorzystywane również w celu zmniejszenia tarcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
NFZ a wizyta prywatna – czy są różnice?
NFZ a wizyta prywatna – czy są różnice?
W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o trudnościach z umówieniem wizyty do lekarza. Nie dotyczy to tylko naszego kraju, a […]
Polecamy