Kiedy należy skorzystać z usług geodety?

Budowlanka
info-market
Kiedy należy skorzystać z usług geodety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecność geodety jest niezbędna na każdej budowie, a także podczas modernizacji obiektów. Zajmuje się on głównie wytyczeniem dokładnego przebiegu ścian budynku, ale jest potrzebny także przy wielu innych czynnościach. Warto więc dowiedzieć się w jakich konkretnych sytuacjach współpraca z geodetą jest niezbędna.

Czym zajmuje się geodeta na placu budowy?

W zakres zadań geodety wchodzi przede wszystkim przygotowanie mapy do celów projektowych, na podstawie której architekt przygotowuje plan budynku. Jest to także dokument niezbędny do tego, aby starać się o pozwolenie na budowę. Geodeta wyznacza także dokładne położenie fundamentów nie tylko domu, ale również innych budynków, które znajdować się będą na działce. To dzięki tym pomiarom możliwe jest rozpoczęcie prac przez ekipy budowlane. Geodeta potrzebny jest także po zakończeniu budowy. Przeprowadza on bowiem inwentaryzację powykonawczą, która polega na naniesieniu na mapę wszystkich budynków oraz przyłączy. Jest to niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku. Pomoc tego rodzaju specjalisty może okazać się niezbędna już na etapie zakupu działki. Geodeta sprawdzi bowiem dokładny przebieg jej granic i zweryfikuje czy jest on zgodny z wszelkimi dokumentami. Jego wiedza oraz doświadczenie są niezbędne także w przypadku, gdy konieczne jest przekształcenie działki rolnej w budowlaną lub podzielenie jej na mniejsze części. Poszukując wykwalifikowanego geodety warto sprawdzić bogatą ofertę dostępną pod adresem http://geosurv.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy wiszące czy zwykłe – co wybrać?
Lampy wiszące czy zwykłe – co wybrać?
Oświetlenie pełni w naszym domu bardzo ważną funkcję. Nie tylko zapewnia optymalny dopływ światła, ale też wpływa na klimat i […]
Polecamy