Jak duże ma znaczenie wybór odpowiedniego akumulatora w samochodzie?

Motoryzacja i technologia
info-market
Jak duże ma znaczenie wybór odpowiedniego akumulatora w samochodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W samochodach bardzo wiele elementów odgrywa istotną rolę i decyduje o tym, czy dany pojazd będzie w pełni użyteczny. Jednym z najważniejszych jest jednak akumulator, który służy do zasilania urządzeń elektrycznych w czasie, gdy silnik jest wyłączony. To w nim gromadzona jest bowiem energia elektryczna. Ta, zużyta podczas postoju czy też rozruchu auta, jest uzupełniania podczas jazdy dzięki alternatorowi, tworzącemu z akumulatorem specjalny układ. Aby mógł ona działać prawidłowo, akumulator musi być właściwie dobrany do konkretnego samochodu. Dlaczego ma to duże znaczenie i jak właściwie można wybrać akumulator dobrze pasujący do pojazdu?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru akumulatora do konkretnego samochodu?

Wybór odpowiedniego akumulatora wpływa na to, czy samochód będzie mógł być eksploatowany we właściwy sposób, to znaczy, czy za każdym razem wystarczy energii do uruchomienia pojazdu, a także używania wszystkich urządzeń znajdujących się na jego pokładzie. Chcąc właściwie wybrać akumulator do samochodu, trzeba skupić się na jego parametrach. Kluczowa jest pojemność wyrażana w amperogodzinach. Im będzie większa, tym rozrusznik będzie mógł dłużej pracować. Pojemność powinna być zgodna z zaleceniami producenta, a jeśli ma być większa, to nie większa niż o 10%. Oprócz pojemności ważny jest prąd rozruchowy, a także indywidualne cechy akumulatora takie jak rozmieszczenie biegunów, technologia wykonania, a także gabaryty. Chcąc znaleźć idealny akumulator, warto zwrócić uwagę na akumulatory samochodowe 12V, które zwykle okazują się wystarczające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak bawić się z kotem?
Jak bawić się z kotem?
Kot domowy to jeden z najpopularniejszych pupili. Mniej absorbujący od psa, potrafi poradzić sobie sam podczas tych godzin, które spędzamy […]
Polecamy