Jak współcześnie dodawane są efekty specjalne do filmów?

Motoryzacja i technologia
info-market
Jak współcześnie dodawane są efekty specjalne do filmów?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż historia rozwoju efektów specjalnych w kinie jet długa i jej początków możemy upatrywać w tworzeniu bardzo realistycznych, poruszanych mechaniczne lub zdalnie kukieł, to dzisiaj jest to już prawie wymarła technika, bowiem została zastąpiona przez dużo skuteczniejszą technologię komputerową. Dziś możemy obserwować na ekranie rzeczy, o których nie można było nawet pomarzyć kilkanaście lat temu, i z każdym dniem stają się one dużo bardziej realistyczne. Można je wprowadzać na ekran kin na kilka sposobów.

Nowoczesna technologia filmowa

Jednym z najpopularniejszych sposobów na przeniesienie bohaterów filmu w miejsca, których nie sposób znaleźć na naszej planecie, jest tzw. blue box video, czyli nagrywanie na tle niebieskiego lub zielonego ekranu. Mogą to być również inne kolory, ale te dwa są najpopularniejsze, bowiem najbardziej różnią się od skóry i wykorzystywanych strojów. W postprodukcji na to jednolite tło nanosi się zaprojektowany komputerowo krajobraz, który dzisiaj jest oddany z takimi detalami, że łatwo wierzymy w jego realizm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Polowanie w nocy – co się przyda?
Polowanie w nocy – co się przyda?
Nowe przepisy zezwalające na korzystanie ze specjalistycznego sprzętu optycznego zachęcają do nocnych polowań. Warto więc przekonać się, jaki sprzęt będzie […]
Polecamy