Czy na kasacji samochodu można zarobić?

Motoryzacja i technologia
info-market
Czy na kasacji samochodu można zarobić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu mieszkańców naszego kraju posiada stary, nie nadający się już do jazdy samochód osobowy (ewentualnie powypadkowy). W takiej sytuacji wyjątkowo rozsądnym rozwiązaniem jest poddanie auta całkowitej kasacji. To tak naprawdę jedyna metoda legalnego pozbycia się maszyny, której dodatkową zaletą jest możliwość otrzymania satysfakcjonującej sumy pieniędzy. Jeśli interesuje nas profesjonalne złomowanie aut Koszalin to miasto, gdzie działa kilka punktów specjalizujących się w tym zakresie. 

Stan techniczny pojazdu odgrywa kluczową rolę

Kasacja polega przede wszystkim na kompleksowym wycofaniu auta z użytku. Rozbiera się go zatem na części, które zostają podzielone na dwie kategorie – nadające się jeszcze do eksploatacji oraz przeznaczone do zutylizowania. Po skutecznym przeprowadzeniu całego procesu, klient zawsze dostaje zaświadczenie upoważniające go do wyrejestrowania samochodu, a także wypowiedzenia umowy OC. Należy przy tym pamiętać, że podstawowym warunkiem kasacji jest waga maszyny wynosząca nie mniej aniżeli 90% masy własnej zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Na ostateczną wycenę auta składa się w tym przypadku kilka istotnych czynników. Najważniejszym z nich jest jego stan techniczny, czyli sprawność poszczególnych podzespołów i komponentów (opon, felg, podwozia, silnika, układu elektronicznego itp.). Duże znaczenie ma także wiek, marka oraz model. Przykładowo za poważnie uszkodzony samochód ze średniej półki dostaniemy maksymalnie 500-600 zł, natomiast za egzemplarz w relatywnie niezłym stanie – nawet do 2000 zł. Dodajmy, że bardziej opłacalne jest oddawanie do kasacji pojazdów dostawczych niż osobowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Próg zwalniający – Czy wiesz, gdzie można je znaleźć?
Próg zwalniający – Czy wiesz, gdzie można je znaleźć?
Próg zwalniający jest doskonałym narzędziem do spowalniania pojazdów w obszarach mieszkalnych. Jest często używany na ulicach, które są węższe i […]
Polecamy