W co należy się zaopatrzyć przy budowie sieci teleinformatycznej?

Motoryzacja i technologia
info-market
W co należy się zaopatrzyć przy budowie sieci teleinformatycznej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa sieci teleinformatycznej, to skomplikowane przedsięwzięcie, wymagające wcześniejszego przygotowania i zakupienia całego potrzebnego sprzętu, tak by praca przebiegała wartkim rytmem i bez niepotrzebnych przerw. Dlatego dobrze jest jeszcze przed rozpoczęciem budowy usiąść i zastanowić się, co dokładnie będzie nam potrzebne. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nagle czegoś nam zabraknie i całość pójdzie zdecydowanie sprawniej.

Bez czego lepiej nie brać się do roboty?

Przede wszystkim bez szpuli kabla LAN, gniazd i wtyków RJ45 oraz RJ11, popularnie nazywanych erjotkami oraz switchy. Potrzebna też będzie zaciskarka z nożykiem do zdejmowania izolacji i zarabiania kabli oraz dwustronny tester do żył okablowania. W zależności od stopnia skomplikowania naszej inwestycji, konieczne może być użycie szaf serwerowych, paneli i innego osprzętu, a jeżeli zależy nam na tym, by przerwy w dostawach prądu nie wpłynęły na pracę komputerów, warto zainwestować także w zasilacze awaryjne UPS.

Osprzętu do sieci teleinformatycznych jest tak wiele, że warto zapoznać się z ofertą dostępną na rynku u dostawców, np. na https://unotel.pl/ i samemu podjąć decyzję, co właściwie będzie nam potrzebne. Zupełnie inaczej wygląda tworzenie sieci tymczasowych np. na inwestycjach takich jak odwierty poszukiwawcze lub naftowe, gdzie ważny jest przede wszystkim przepływ informacji między stanowiskami, a nie estetyka, a inaczej w hali magazynowej albo biurowcu, gdzie dodatkowo wszystko trzeba estetycznie ukrywać, by nie zawadzało i zanadto nie rzucało się w oczy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nauka przez zabawę – na jakie zajęcia warto zapisać nasze dziecko?
Nauka przez zabawę – na jakie zajęcia warto zapisać nasze dziecko?
Szukając wraz ze swoją pociechą ciekawych zajęć pozalekcyjnych, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich charakter i sposób organizacji, ale […]
Polecamy