Jakie środki higieny zostały wprowadzone w przedszkolach na czas koronawirusa?

Jakie środki higieny zostały wprowadzone w przedszkolach na czas koronawirusa?

W związku z trwającą epidemią koronawirusa wprowadzono szereg ograniczeń związanych z korzystaniem z przestrzeni i placówek publicznych. Jedno z podstawowych obostrzeń dotyczy przestrzegania zasad higieny. Jest to szczególnie ważne w miejscach takich jak publiczne i prywatne przedszkole w Warszawie czy innych miejscowościach na terenie całej Polski, gdzie dzieci powinny przestrzegać rygorów sanitarnych.

Zasady higieny obowiązujące w przedszkolach podczas koronawirusa

Na czas trwania epidemii Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenie, aby z sal przedszkolnych usunąć wszystkie przedmioty, których nie można skutecznie zdezynfekować. Są to więc pluszowe maskotki, dywany, czy tkaniny. W przypadku placu zabaw, jeśli nie ma możliwości codziennej dezynfekcji znajdujących się na nim sprzętów, wówczas konieczne jest odgrodzenie tej przestrzeni taśmą i zabezpieczyć przed używaniem.

Ponadto każde dziecko odprowadzane przez rodzica do placówki musi skorzystać z płynu dezynfekującego i dokładnie oczyścić przy jego użyciu ręce. Natomiast w pomieszczeniach sanitarnych powinny zostać zawieszone plakaty z instrukcją prawidłowego mycia rąk. Dla dzieci odpowiednia jest wersja obrazkowa. Dodatkowo sale powinny być dokładnie wietrzone przynajmniej raz na godzinę, by zredukować ryzyko zachorowań.

Zaleca się również, aby wszyscy pracownicy dysponowali rękawiczkami, maseczkami ochronnymi albo przyłbicami, które chronić mają przed wirusem. Jeśli w przedszkolu znajdują się dystrybutory wody, podopieczni powinni z nich korzystać wyłącznie pod nadzorem opiekuna, aby nie dotykać sprzętu dłońmi. Ważne jest także, aby każdy z nauczycieli miał wiedzę, jak przygotować dziecko na COVID-19. Istotne jest jasne i zrozumiałe wytłumaczenie zasad tak, aby dziecko chciało ich przestrzegać. Przykładowo regularne mycie rąk, przed każdym posiłkiem można potraktować jako zabawę.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 3 =