Co odżywi zniszczone włosy?

Co odżywi zniszczone włosy?

Włosy są podatne na zniszczenie z różnorodnych powodów. Nie służy im przede wszystkim nadmiernie suche powietrze, zbyt wysoka temperatura, gwałtowne szarpanie podczas rozczesywania, promieniowanie słoneczne, stosowanie produktów kosmetycznych bogatych w liczne składniki chemiczne, regularne farbowanie, a także częste rozjaśnianie. Na szczęście istnieje kilka efektywnych sposobów na zregenerowanie kosmyków. Warto m.in. sięgnąć po specjalne maski do włosów zniszczonych o działaniu silnie odżywiającym i dodającym blasku.

Czasami niezbędna jest wizyta w salonie

Wspomniane we wstępie maski to kosmetyki gwarantujące dogłębną regenerację włosów. Najlepiej stosować wersje zawierające wartościowe proteiny, olejek arganowy, keratynę oraz witaminy A i E, ponieważ optymalnie nawilżają kosmyki, a dodatkowo wzmacniają ich strukturę, wygładzają i zwiększają objętość. Oprócz tego zaleca się systematyczne mycie włosów szamponem opartym na wyciągach roślinnych i jednocześnie pozbawionym SLS, a także nakładanie na nie każdorazowo po umyciu odżywki bogatej w biotynę. Warto pozostawić ją na głowie przez minimum 20 minut, tak aby wszystkie aktywne substancje dokładnie wniknęły w kosmyki.

W procesie regenerowania zniszczonych włosów znakomicie sprawdza się też olejowanie – zwłaszcza z wykorzystaniem naturalnego oleju kokosowego, palmowego lub z mango. Jeśli wymienione powyżej produkty kosmetyczne nie przyniosą spodziewanych rezultatów, wówczas dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na wizytę w profesjonalnym salonie w celu poddania się intensywnemu zabiegowi keratynowemu (trwa około dwie godziny) lub specjalnemu botoksowi na bazie kwasu hialuronowego i kolagenu.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 10 =