Co zrobić by w domu ładnie pachniało?

Co zrobić by w domu ładnie pachniało?

Nie od dziś wiadomo, że lubimy otaczać się pięknymi zapachami. Łatwiej jest nam wówczas odpocząć i zrelaksować się. Nic więc dziwnego, że staramy się o to, aby w naszym domu unosiły się aromaty, za którymi przepadamy. Okazuje się, że dobrym pomysłem może być wykorzystanie olejków eterycznych. Są one dostępne w różnych wariantach zapachowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Skorzystaj z olejków eterycznych

Różnego rodzaju olejki eteryczne można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dostępne są olejki o zapachach kwiatowych, owocowych oraz ziołowych. Każdy może więc znaleźć rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób korzystać z olejków, aby ich zapach unosił się w całym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie kominka zapachowego. Wystarczy wlać do niego nieco wody i dodać około 10 kropel wybranego olejku eterycznego. Pamiętajmy jednak o tym, aby w kominku umieścić bezzapachowy podgrzewacz. Jeżeli pomieszczenie jest duże, warto postarać się o umieszczenie w nim dwóch kominków. Parę kropli olejki eterycznego można dodać także do wody, którą będziemy myć podłogę. Skutkiem tego działania także będzie przyjemna woń unosząca się w pomieszczeniu. 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 20 =