Z czego powinny być wykonane moskitiery?

Ogród i dom
info-market
Z czego powinny być wykonane moskitiery?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawiają się również setki uciążliwych owadów w postaci komarów, meszek i much. Aby skutecznie zagrodzić im drogę do pomieszczeń domowych, warto zamontować w najważniejszych oknach specjalne moskitiery. Są to proste konstrukcje składające się głównie z siatki o bardzo drobnych oczkach, która z jednej strony stanowi barierę dla niepożądanych insektów, z drugiej zaś swobodnie przepuszcza światło czy powietrze. O jej funkcjonalności decyduje przede wszystkim materiał wykonania.

Spokojny sen latem jest możliwy 

Moskitiera okienna ramkowa powinna charakteryzować się sporą odpornością na niekorzystne czynniki pogodowe (promienie UV, wilgoć, wysoka temperatura itp.) i uszkodzenia mechaniczne, a także łatwym montażem oraz bezproblemowym czyszczeniem z kurzu i brudu. Z tego względu warto postawić na model, który posiada solidne profile aluminiowe – tłoczone bądź walcowane (o grubości co najmniej 1 mm). Alternatywę dla osób ceniących sobie elegancję stanowią profile z naturalnego drewna, ale pokryte warstwą impregnatu ochronnego. Co istotne, taka ramka może być z powodzeniem dopasowana pod względem kolorystycznym do okna, co znacznie podnosi walory estetyczne całej konstrukcji. Jeśli natomiast chodzi o siatkę, czyli główny element moskitiery, to najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się ponadprzeciętnie wytrzymałe włókno szklane powleczone tworzywem PCV (oczka o wymiarach 1,2×1,2 mm). Z pewnością zachowa ono dobry stan techniczny i wizualny przez co najmniej kilka sezonów. Siatkę przymocowuje się zazwyczaj do ościeżnicy za pomocą rzepów, taśmy klejącej albo specjalnych haczyków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego odpowiednie oświetlenie ma wpływ na uprawę roślin?
Dlaczego odpowiednie oświetlenie ma wpływ na uprawę roślin?
Uprawa roślin wewnątrz domu lub mieszkania staje się coraz popularniejsza. Bardzo wiele osób uczyniło sobie z tego swoje największe hobby. […]
Polecamy