Z czego powinny być wykonane moskitiery?

Z czego powinny być wykonane moskitiery?

Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawiają się również setki uciążliwych owadów w postaci komarów, meszek i much. Aby skutecznie zagrodzić im drogę do pomieszczeń domowych, warto zamontować w najważniejszych oknach specjalne moskitiery. Są to proste konstrukcje składające się głównie z siatki o bardzo drobnych oczkach, która z jednej strony stanowi barierę dla niepożądanych insektów, z drugiej zaś swobodnie przepuszcza światło czy powietrze. O jej funkcjonalności decyduje przede wszystkim materiał wykonania.

Spokojny sen latem jest możliwy 

Moskitiera okienna ramkowa powinna charakteryzować się sporą odpornością na niekorzystne czynniki pogodowe (promienie UV, wilgoć, wysoka temperatura itp.) i uszkodzenia mechaniczne, a także łatwym montażem oraz bezproblemowym czyszczeniem z kurzu i brudu. Z tego względu warto postawić na model, który posiada solidne profile aluminiowe – tłoczone bądź walcowane (o grubości co najmniej 1 mm). Alternatywę dla osób ceniących sobie elegancję stanowią profile z naturalnego drewna, ale pokryte warstwą impregnatu ochronnego. Co istotne, taka ramka może być z powodzeniem dopasowana pod względem kolorystycznym do okna, co znacznie podnosi walory estetyczne całej konstrukcji. Jeśli natomiast chodzi o siatkę, czyli główny element moskitiery, to najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się ponadprzeciętnie wytrzymałe włókno szklane powleczone tworzywem PCV (oczka o wymiarach 1,2×1,2 mm). Z pewnością zachowa ono dobry stan techniczny i wizualny przez co najmniej kilka sezonów. Siatkę przymocowuje się zazwyczaj do ościeżnicy za pomocą rzepów, taśmy klejącej albo specjalnych haczyków.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 14 =