Różnice pomiędzy kosmetologią a chirurgią

Zdrowie i dieta
info-market
Różnice pomiędzy kosmetologią a chirurgią
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zastanawia się, jakie są różnice pomiędzy zabiegami kosmetologicznymi, a tymi wchodzącymi w zakres chirurgii estetycznej. Umowną granicą oddzielającą od siebie te dwie dziedziny jest bez wątpienia inwazyjność zabiegów. Tak więc jaki stopień ingerencji w tkanki można jeszcze zaliczyć do procedur kosmetologicznych, a jaki już do chirurgicznych? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części artykułu.

Zabiegi upiększające – laser czy skalpel?

Chirurgia plastyczna w głównej mierze operuje skalpelem, a zabiegi wykonywane w jej ramach charakteryzują się dużą inwazyjnością i wiążą się zazwyczaj z koniecznością przerwania ciągłości powłok skórnych. Przykładem mogą być różnego rodzaju procedury polegające na usunięciu nadmiaru skóry, odessaniu tłuszczu, czy też wszczepieniu podskórnych implantów. Jeśli chodzi z kolei o kosmetologię, to specjaliści w tej dziedzinie wykorzystują urządzenia i metody, które nie naruszają z zasady ciągłości powłok skórnych. Tak więc w ramach zabiegów kosmetologicznych wykonywane są różnego rodzaju zabiegi laserowe, czy też mechaniczne lub chemiczne peelingi.

Decyzja o wyborze metody modyfikacji swojego wyglądu zależy w głównej mierze od woli pacjenta. Część zdecyduje się na bardziej inwazyjne, ale często skuteczniejsze metody chirurgiczne. Pozostali wybiorą mniej ingerujące w ciało zabiegi kosmetologiczne. Abstrahując jednak od dokonanego przez pacjenta wyboru zawsze warto zapoznać się dokładnie z ofertami przynajmniej kilku klinik kosmetologicznych i chirurgicznych.

Jedną z nich można przeanalizować na przykład na stornie internetowej https://wirtualnaklinika.pl/kosmetologia-estetyczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie formalności czekają nas przed wycieczką na Białoruś?
Jakie formalności czekają nas przed wycieczką na Białoruś?
Białoruś być może nie jest zbyt popularnym kierunkiem turystycznym, ale zdarzają się chętni, którzy chcą zobaczyć postkomunistyczne państwa bloku wschodniego. […]
Polecamy