Różnice pomiędzy kosmetologią a chirurgią

Zdrowie i dieta
info-market
Różnice pomiędzy kosmetologią a chirurgią
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zastanawia się, jakie są różnice pomiędzy zabiegami kosmetologicznymi, a tymi wchodzącymi w zakres chirurgii estetycznej. Umowną granicą oddzielającą od siebie te dwie dziedziny jest bez wątpienia inwazyjność zabiegów. Tak więc jaki stopień ingerencji w tkanki można jeszcze zaliczyć do procedur kosmetologicznych, a jaki już do chirurgicznych? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części artykułu.

Zabiegi upiększające – laser czy skalpel?

Chirurgia plastyczna w głównej mierze operuje skalpelem, a zabiegi wykonywane w jej ramach charakteryzują się dużą inwazyjnością i wiążą się zazwyczaj z koniecznością przerwania ciągłości powłok skórnych. Przykładem mogą być różnego rodzaju procedury polegające na usunięciu nadmiaru skóry, odessaniu tłuszczu, czy też wszczepieniu podskórnych implantów. Jeśli chodzi z kolei o kosmetologię, to specjaliści w tej dziedzinie wykorzystują urządzenia i metody, które nie naruszają z zasady ciągłości powłok skórnych. Tak więc w ramach zabiegów kosmetologicznych wykonywane są różnego rodzaju zabiegi laserowe, czy też mechaniczne lub chemiczne peelingi.

Decyzja o wyborze metody modyfikacji swojego wyglądu zależy w głównej mierze od woli pacjenta. Część zdecyduje się na bardziej inwazyjne, ale często skuteczniejsze metody chirurgiczne. Pozostali wybiorą mniej ingerujące w ciało zabiegi kosmetologiczne. Abstrahując jednak od dokonanego przez pacjenta wyboru zawsze warto zapoznać się dokładnie z ofertami przynajmniej kilku klinik kosmetologicznych i chirurgicznych.

Jedną z nich można przeanalizować na przykład na stornie internetowej https://wirtualnaklinika.pl/kosmetologia-estetyczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dotrzeć do klienta z ofertą?
Jak dotrzeć do klienta z ofertą?
Reklama jest dźwignią handlu, bez niej przedsiębiorstwo nie może funkcjonować. Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się świadczeniem usług, czy […]
Polecamy