Jak zapobiegać infekcji górnych dróg oddechowych?

Zdrowie i dieta
info-market
Jak zapobiegać infekcji górnych dróg oddechowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Infekcje dróg oddechowych należą do najczęstszych chorób u dzieci i dorosłych. Mogą wystąpić w każdej części dróg oddechowych, od nosa i gardła do płuc, ale najczęściej dotykają dolnych dróg oddechowych. Infekcje układu oddechowego są wywoływane przez wirusy (najczęstsze), bakterie i grzyby. Główne objawy infekcji dróg oddechowych to gorączka, kaszel, katar i ból gardła.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Oczyszczacz i nawilżacz to dwa z najlepszych narzędzi do walki z infekcjami układu oddechowego. Obie propozycje znajdziesz na stronie https://ekoklima.eu/. Oba urządzenia usuwają z powietrza szkodliwe cząsteczki, w tym bakterie i wirusy. Oczyszczacze powietrza pomagają również usunąć alergeny i zarodniki pleśni, które mogą nasilać problemy z oddychaniem. Odpowiedni typ nawilżacza może być szczególnie pomocny w sezonie przeziębień i grypy, kiedy suche powietrze w pomieszczeniach może nasilać objawy takie jak przekrwienie i kaszel.

Podstawowa higiena

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka zachorowania na infekcje górnych dróg oddechowych jest częste mycie rąk mydłem i ciepłą wodą, zwłaszcza po kaszlu lub kichaniu. Nie należy dotykać oczu, nosa ani ust bez uprzedniego umycia rąk. Unikaj dotykania twarzy nieumytymi rękami i unikaj dzielenia się takimi przedmiotami jak chusteczki i naczynia do jedzenia. Jeśli masz gorączkę, zostań w domu w pracy lub szkole, dopóki gorączka nie ustąpi na 24 godziny. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, zakryj nos i usta chusteczką podczas kaszlu lub kichania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto wybrać meble z połyskiem?
Dlaczego warto wybrać meble z połyskiem?
Wybierając meble, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Istotna jest oczywiście ich jakość i funkcjonalność, ale także styl wykonania. Pod […]
Polecamy