Jak wygląda wszczepienie implantu zębowego?

Jak wygląda wszczepienie implantu zębowego?

Implanty to niewielkie stożki zakładane na zęby głównie w celu uzupełnienia ubytków. Standardowy model składa się z kilku elementów – tytanowej śruby (nazywanej potocznie filarem), łącznika zapewniającego całości stabilność oraz korony protetycznej, czyli jedynej widocznej części. Charakterystyczną cechą większości implantów jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i znakomite imitowanie naturalnego uzębienia pod względem koloru czy kształtu. Z ofertą profesjonalnego zabiegu wszczepiania omawianych elementów można zapoznać się na https://www.medessence.pl/.

Procedura odbywa się w kilku krokach

Współcześnie w implantach stosuje się najczęściej korony ceramiczne, cyrkonowe oraz metalowe licowane porcelaną. Wynika to z faktu, że są ponadprzeciętnie wytrzymałe, a na dodatek przez długi czas zachowują optymalne właściwości optyczne. Pierwszym etapem zakładania implantu jest zawsze konsultacja ze specjalistą, w trakcie której przeprowadza on z pacjentem szczegółowy wywiad i dobiera najlepszą możliwą metodę.

Przed zabiegiem konieczne jest też wykonanie tomografii komputerowej uzębienia (zdjęcie pantomograficzne). Następnie lekarz stomatolog regeneruje daną kość za pomocą sztucznego korzenia przy znieczuleniu miejscowym bądź pełnym. Zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny i trwa maksymalnie dwie godziny, a po jego zakończeniu specjalista dokładnie zszywa ranę. W tym momencie następuje trzymiesięczny okres tzw. osteointegracji.

Dalsze istotne kroki to:

– odsłonięcie implantu i precyzyjne wkręcenie śruby gojącej w celu przyspieszenia procesu gojenia i wymodelowania kształtu dziąsła

– pobranie wycisków protetycznych i wybranie ostatecznej barwy korony

– wykonanie łącznika i korony w laboratorium

– przykręcenie łącznika do implantu

– zamocowanie korony i sprawdzenie, czy wszystko jest wystarczająco stabilne

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 13 =