Jakiego typu ogrzewanie będzie odpowiadało domownikom?

Ogród i dom
info-market
Jakiego typu ogrzewanie będzie odpowiadało domownikom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon grzewczy to czas niezbyt lubiany przez Polaków. Wysokie koszty związane z zakupem opału, konieczność obsługi, często trudności z utrzymaniem porządku. W przypadku metod bezobsługowych znacząco z kolei rosną ceny rachunków. Biorąc dodatkowo pod uwagę aspekty ekologiczne, wybór odpowiedniego sposób ogrzewania domu wydaje się bardzo skomplikowany. A przecież tak być nie musi. Na jakie rozwiązania zatem warto postawić?

Cechy jakie powinno spełniać ogrzewanie

Dla prawie wszystkich osób jednym z najważniejszych czynników jest cena. Warto, aby była ona jak najniższa, przy możliwie najwyższym komforcie użytkowania. Kolejnym aspektem jest łatwość korzystania, komfort oraz technologia wymagająca możliwie jak najmniej obsługi. Jednym z ważniejszych czynników ostatnich lat jest także ekologia.

Rozwiązania będące odpowiedzią na powyższe potrzeby

1. Pellet drzewny

To opał nieszkodliwy dla środowiska, powstający jako produkt uboczny w tartakach. Wykonuje się go z wiórów i innych resztek drzewnych i prasuje pod wysokim ciśnieniem do postaci niewielkich wałeczków.

Metoda ta daje wysoki komfort korzystania dla domowników. Nie tylko jest to rozwiązanie tanie, nawet 30% tańsze od ogrzewania gazem ziemnym oraz 50% od oleju opałowego, to jeszcze gwarantuje czystość w kotłowni i łatwość przechowywania. Z przykładową ofertą można zapoznać się m.in. na poszczególnej stronie internetowej https://www.sambudrol.pl/pellet/wielkopolskie/poznan/. Dodatkowo pellet jest produktem ekologicznym, stanowiącym odnawialne źródło energii. Spalanie powoduje wydzielanie tylko niewielkich ilości dwutlenku węgla, który jest gazem cieplarnianym, a z jednej tony spalonego opału powstaje zaledwie 3 kg popiołu.

2.. Ekogroszek

Drugim ciekawym rozwiązaniem dla domowników jest ekogroszek. Jest on dla odmiany paliwem węglowym. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością, niską zawartością siarki, popiołu i wilgoci. Ma bardzo korzystną cenę w stosunku do parametrów. Można go kupować w formie workowanej, co sprawia, że kotłownia pozostaje czysta, a sam towar nie traci walorów opałowych. Jest on także uznawany za produkt ekologiczny. Ilość substancji wydzielających się podczas spalania, szczególnie w piecach specjalnie skonstruowanych dla ekogroszku, jest dużo niższa w porównaniu z tradycyjnym węglem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozycjonować, to na wartościowe słowa kluczowe!
Jak pozycjonować, to na wartościowe słowa kluczowe!
Słowa kluczowe to podstawa SEO, bez której nie sposób pozycjonować. Są to słowa i wyrażenia, których używamy do opisywania naszych […]
Polecamy