Jakiego typu ogrzewanie będzie odpowiadało domownikom?

Ogród i dom
info-market
Jakiego typu ogrzewanie będzie odpowiadało domownikom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon grzewczy to czas niezbyt lubiany przez Polaków. Wysokie koszty związane z zakupem opału, konieczność obsługi, często trudności z utrzymaniem porządku. W przypadku metod bezobsługowych znacząco z kolei rosną ceny rachunków. Biorąc dodatkowo pod uwagę aspekty ekologiczne, wybór odpowiedniego sposób ogrzewania domu wydaje się bardzo skomplikowany. A przecież tak być nie musi. Na jakie rozwiązania zatem warto postawić?

Cechy jakie powinno spełniać ogrzewanie

Dla prawie wszystkich osób jednym z najważniejszych czynników jest cena. Warto, aby była ona jak najniższa, przy możliwie najwyższym komforcie użytkowania. Kolejnym aspektem jest łatwość korzystania, komfort oraz technologia wymagająca możliwie jak najmniej obsługi. Jednym z ważniejszych czynników ostatnich lat jest także ekologia.

Rozwiązania będące odpowiedzią na powyższe potrzeby

1. Pellet drzewny

To opał nieszkodliwy dla środowiska, powstający jako produkt uboczny w tartakach. Wykonuje się go z wiórów i innych resztek drzewnych i prasuje pod wysokim ciśnieniem do postaci niewielkich wałeczków.

Metoda ta daje wysoki komfort korzystania dla domowników. Nie tylko jest to rozwiązanie tanie, nawet 30% tańsze od ogrzewania gazem ziemnym oraz 50% od oleju opałowego, to jeszcze gwarantuje czystość w kotłowni i łatwość przechowywania. Z przykładową ofertą można zapoznać się m.in. na poszczególnej stronie internetowej https://www.sambudrol.pl/pellet/wielkopolskie/poznan/. Dodatkowo pellet jest produktem ekologicznym, stanowiącym odnawialne źródło energii. Spalanie powoduje wydzielanie tylko niewielkich ilości dwutlenku węgla, który jest gazem cieplarnianym, a z jednej tony spalonego opału powstaje zaledwie 3 kg popiołu.

2.. Ekogroszek

Drugim ciekawym rozwiązaniem dla domowników jest ekogroszek. Jest on dla odmiany paliwem węglowym. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością, niską zawartością siarki, popiołu i wilgoci. Ma bardzo korzystną cenę w stosunku do parametrów. Można go kupować w formie workowanej, co sprawia, że kotłownia pozostaje czysta, a sam towar nie traci walorów opałowych. Jest on także uznawany za produkt ekologiczny. Ilość substancji wydzielających się podczas spalania, szczególnie w piecach specjalnie skonstruowanych dla ekogroszku, jest dużo niższa w porównaniu z tradycyjnym węglem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dostosować idealną kampanię marketingową do swojej firmy?
Jak dostosować idealną kampanię marketingową do swojej firmy?
Skuteczna sprzedaż swoich produktów stanowi podstawę prowadzenia biznesu. Chcąc zaistnieć na rynku, musimy bowiem skutecznie dotrzeć do klienta. Z tego […]
Polecamy