Piwowarstwo – podstawowe informacje

Sposób życia i styl
info-market
Piwowarstwo – podstawowe informacje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce moda na piwa craftowe stała się już ogólnie panującym trendem. Coraz rzadziej sięgamy po koncernowe piwa i raczej jesteśmy skłonni zapłacić parokrotnie wyższą cenę, aby tylko móc spróbować naprawdę dobrego trunku. Różnorodność piwnych stylów wpływa nie tylko na świadomość konsumentów co do ich właściwości, ale także i składu. Naturalnym krokiem w zainteresowaniu się piwami rzemieślniczymi jest przejście do piwowarstwa domowego. Za granicą (największy trend oczywiście można zaobserwować w Ameryce, gdzie rozpoczęła się piwna rewolucja) bardzo dużo osób próbuje warzenia własnych piw.

 

Podstawowe informacje

W internecie można znaleźć bardzo dużo poradników jak uwarzyć własne piwo. Sprzedawcy w sklepach internetowych bardzo ułatwiają podejście do tematu polskim domowym piwowarom, oferując całe zestawy potrzebnych do uwarzenia piwa narzędzi. Początkujący na pewno zainteresowani będą brewkitami. Jest to coś w rodzaju gotowego produktu, który należy połączyć z pozostałymi składnikami, zgodnie z instrukcją. Stosując brewkit dostajemy piwo zrobione szybko i prosto, jednak ciągle zachowując naturalne składniki.

Nieco bardziej zaawansowaną metodą jest warzenie z zacieraniem. Tutaj samodzielnie należy dodać chmiel oraz oczywiście drożdże piwowarskie. Ryzyko porażki jest większe, niż w przypadku brewkitu, dlatego początkujący muszą stosować tę metodę z dużą ostrożnością. Niezależnie od tego co się wybierze, warzenie piwa może być bardzo ciekawą przygodą, która pozwoli na kosztowanie wielu piwnych stylów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni tablet graficzny?
Jak wybrać odpowiedni tablet graficzny?
Tablet graficzny to niezbędne narzędzie w pracy grafika komputerowego czy malarza cyfrowego. Dzięki niemu łatwo i intuicyjnie każdy artysta może […]
Polecamy