Jak na co dzień cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w mieszkaniu?

Jak na co dzień cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w mieszkaniu?

Jakość powietrza w mieszkaniu ma niebagatelny wpływ na ludzkie zdrowie. O ile utrzymanie domu w czystości nie stanowi większego problemu, tak cieszenie się wysokiej jakości powietrzem, zwłaszcza w przypadku alergików już może być wyzwaniem. Dom to przecież skupisko wirusów, roztoczy, czasem dymu i toksyn, których nie widać na pierwszy rzut oka. Jak się przed nimi bronić, by móc cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem w mieszkaniu, także w sezonie jesienno-zimowym?

Urządzenia do klimatyzacji

Zanieczyszczone powietrze oddziałuje nie tylko na płuca, ale ma także wpływ na działanie układu sercowo-naczyniowego. Nawet najlepsze domowe sposoby nie spełnią swojego zadania tak dobrze jak klimatyzatory i oczyszczacze powietrza. Jest to o tyle ważne, że urządzenia te mają funkcje, które wychwytują szkodliwe dla organizmu alergeny. Często też producenci oferują uniwersalne oczyszczacze w zestawie z jonizatorem powietrza, filtrami HEPA czy nawet nawilżaczem oraz dyfuzorem olejków eterycznych. Jednocześnie są łatwe w czystości i nie wymagają tak częstej konserwacji i wymiany filtrów, jak mogło by się wydawać np. dzięki markowym produktom ze sklepu https://airok.pl/.

Domowe sposoby

Kawa oraz użycie naparów mogą być przydatną alternatywną na krótszy czas. Kawa rzecz jasna pobudza, ale też pozostawia po sobie przyjemny aromat. Zaletą umiejscowienia jej w kilku kluczowych miejscach w domu jest zniwelowanie ciężkiego zapachu. Podobnie jest także z olejkami i naparami. Kilka kropel olejku dodanego do szklanki wody wraz z octem można przelać do butelki ze sprayem i stosować w razie potrzeby. Jeśli to za mało, warto samemu przygotować napar. Do wody włożyć plasterki cytryny lub pomarańczy. Dla urozmaicenia stosuje się też cynamon, goździki lub kardamon. Po ugotowaniu w domu przez dłuższy czas będzie roznosił się cudowny aromat tak przyrządzonej mikstury.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 3 =