Jak konturować twarz?

Jak konturować twarz?

Konturowanie twarzy tak naprawdę nie jest modą, która pojawiła się kilka lat temu. Dzięki znajomości jego zasad, wizażyści udoskonalali rysy modelek i aktorek już dużo wcześniej. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jest ten rodzaj makijażu warty większej uwagi. Aby uzyskać pożądane efekty podczas jego wykonywania, wystarczy odrobina wprawy i nieco fachowej wiedzy.

Określ swoje potrzeby

Masz wątpliwości co do tego, czy konturujesz twarz w prawidłowy sposób? Pamiętaj o tym, że jeśli nie ustalisz, co tak naprawdę chcesz podkreślić, a co zatuszować, nie osiągniesz dobrych rezultatów. Jedna z ważniejszych reguł dotyczących sztuki upiększania rysów głosi, że jasny kolor uwydatnia wypukłości i rozświetla, a ciemny podkreśla wgłębienia i dodaje wyrazistości. Osiągnięcie doskonałej symetrii nie jest trudne, jednak będziesz potrzebowała odpowiednich kosmetyków. W zestawie do konturowania twarzy muszą znaleźć się produkty w co najmniej dwóch kolorach – jaśniejszym i ciemniejszym od podkładu. Zazwyczaj w paletach do konturowania znajdują się trzy odcienie kosmetyków do modelowania rysów, ale można też kupić bardziej rozbudowane zestawy lub pojedyncze sztyfty, cienie i rozświetlacze. 

Praktyka czyni mistrza

Najlepiej używać produktów w naturalnych kolorach. Bazując na kosmetykach Constance Carroll będziesz w stanie uzyskać delikatny, lecz profesjonalny efekt, nawet jeśli nie masz dużej wprawy. Rozjaśnij obszar pod łukiem brwiowym, przyciemnij obszar pod kośćmi policzkowymi i czubek nosa, a zauważysz, że Twoja twarz jest smuklejsza.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 10 =