Igła do tatuażu – jaką wybrać?

Sposób życia i styl
info-market
Igła do tatuażu – jaką wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy myślisz o zrobieniu tatuażu, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest igła do tatuażu – którą wybrać? Istnieje wiele rodzajów igieł do tatuażu i wszystkie mają swoje unikalne cechy. Dobra igła do tatuażu to różnica między wspaniałym tatuażem a złym. Najlepsza igła do użycia zależy od rodzaju tatuażu, jaki wykonujesz, jak dużo koloru wprowadzasz (jeśli w ogóle) i czy używasz autoklawu lub innej metody sterylizacji sprzętu między klientami.

Jaką igłę wybrać?

Najpopularniejszym typem igły do tatuażu jest igła do maszynki rotacyjnej. Konstrukcja ta została stworzona w latach 60-tych przez Dona Carla Pittmana, który chciał stworzyć lepszy sposób na zastosowanie makijażu permanentnego. Igła do maszyny rotacyjnej składa się z trzech części: point (ostra część), shank (trzon) i barbs (zakrzywione nici, które pomagają zwiększyć przyczepność). Konstrukcja sztabki pomaga zapobiec wyślizgiwaniu się igły z miejsca podczas nakładania tuszu na skórę. Ten typ igły posiada również zintegrowaną osłonę końcówki, która zapobiega dotykaniu przez nią jakichkolwiek powierzchni innych niż skóra podczas użytkowania.

Igła może być wykonana ze stali nierdzewnej, tytanu lub złota. Igły znajdziesz na stronie https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/igly-do-tatuazu.html. Ważne jest, aby używać sterylnej igły, która nigdy wcześniej nie była używana podczas wykonywania makijażu permanentnego. Osłona końcówki jest zaprojektowana tak, aby utrzymać to sterylne również, więc powinna być zawsze pozostawiona na miejscu podczas używania maszyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakie akcesoria powinna być wyposażona funkcjonalna sala konferencyjna?
W jakie akcesoria powinna być wyposażona funkcjonalna sala konferencyjna?
Każdy projekt aranżacyjny powinien być dokładnie przemyślany, aby osiągnąć wysoką funkcjonalność i komfort. Co więcej, można oczywiście uwzględnić takie rozwiązania, […]
Polecamy