Naturalny blond, czyli towar pożądany

Naturalny blond, czyli towar pożądany

Blond włosy są charakterystyczne dla Europejczyków, w szczególności dla ludności zamieszkującą północną część kontynentu i “kraje słowiańskie”. Blond kolor włosa wywoływany jest przez rodzaj mutacji, związanej z niewielką ilością barwnika we włosie. Jasne włosy naturalnie występują u niewielkiej ilości populacji (ok. 26%), przez co są bardzo pożądanym materiałem perukarskim.

Włosy blond – jakie są?

Włosy o naturalnie jasnym zabarwieniu są z reguły stosunkowo cienkie i porowate, przez co puszą się pod wpływem wilgoci i przesuszają na słońcu. Końcówki są kruche, dlatego włosy szybko się niszczą i wymagają wzmożonej pielęgnacji. Włosy blond są mniej odporne na uszkodzenia, czynniki chemiczne czy zmiany temperatury niż włosy ciemne.

Blond peruki

Pożądanym materiałem perukarskim są peruki blond Warszawa posiada wiele salonów, które specjalizują się w ich doborze. Od perukarza wymagane są odpowiednie umiejętności w prawidłowym obchodzeniu się z cienkim włosem. Dobrze wykonane peruki blond mogą wyglądać naturalnie i prezentują się naprawdę efektownie – trzeba jednak dbać o nie tak samo, jak o włosy naturalne. Propozycją dla osób, które z powodu choroby lub wypadków losowych straciły swoje naturalne włosy lub chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, będą więc peruki naturalne Warszawa oferuje szereg wyspecjalizowanych zakładów, więc bez problemu znajdziemy tam towary najwyższej jakości.

Wybierając naturalne peruki można mieć pewność ich wysokiej jakości oraz tego, że włosy będą układać się jak własne. Rozpoznanie dobrze wykonanej peruki z włosów naturalnych jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto zwyczajnie zapłacić większą kwotę niż uiszcza się za peruki z włosów syntetycznych. Peruki z włosów blond są najdroższe, co wynika z ich trudnej obróbki oraz faktu, że jasny kolor włosów występuje u niewielkiej części populacji.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − cztery =