Ślub – Jak zorganizować go idealnie

Sposób życia i styl
info-market
Ślub – Jak zorganizować go idealnie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest miejsce, w którym odbędzie się ślub. Możesz wybrać miejsce, które ma szczególne znaczenie dla Ciebie i Twojego partnera, lub takie, które reprezentuje coś o Twoim związku. Wiele osób decyduje się na ślub w swoim miejscu kultu. Daje im to możliwość zaproszenia członków rodziny i przyjaciół z różnych religii, kultur i środowisk.

Data ślubu jest ważna

Jeśli planujesz ceremonię cywilną, warto wiedzieć, że wiele ratuszy i urzędów stanu cywilnego oferuje specjalne oferty dla par biorących ślub w określonych terminach. Warto sprawdzić u władz lokalnych, czy są dostępne jakieś zniżki. Można również zapytać, czy mają jakieś rekomendacje dotyczące pobliskich lokali, które mogłyby być odpowiednie dla Waszych planów.

Miejsce też jest ważne

Niektóre pary nie decydują się na ślub w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, ponieważ chcą czegoś bardziej osobistego i intymnego. Mogą chcieć wziąć ślub w czyimś ogrodzie lub w zabytkowym budynku, takim jak stary kościół lub dworek, gdzie mogą wykorzystać istniejące cechy, takie jak witraże, kamienne ściany lub starożytne belki drewniane. Jeśli macie problem ze znalezieniem miejsca na przyjęcie weselne, pomyślcie o wynajęciu restauracji lub hotelu na ten dzień, zamiast wynajmować kolejną przestrzeń na dodatek do wszystkiego innego, co wymaga organizacji.

Muzyka również jest ważna

Jeśli bierzesz ślub w tradycyjnym kościele, prawdopodobnie będziesz chciał zatrudnić organistę lub pianistę, który będzie grał podczas nabożeństwa i ewentualnie podczas kolacji po nim. Jeśli nie ma organów lub fortepianu, rozważcie wynajęcie kwartetu smyczkowego lub innego zespołu, który zapewni tło muzyczne podczas posiłku. Jeśli masz ślub w bardziej luźnym stylu, możesz rozważyć wynajęcie DJ-a lub zespołu na żywo ze strony https://terazlive.pl/zespol-muzyczny/ na swoje przyjęcie. W tym przypadku trzeba będzie znaleźć kogoś, kto gra rodzaj muzyki, którą lubisz i kto może spełnić wszelkie specjalne prośby od gości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wzory do haftu krzyżykowego – skąd można je pozyskać?
Wzory do haftu krzyżykowego – skąd można je pozyskać?
Do wykonania obrazów czy innych przedmiotów przy pomocy haftu krzyżykowego potrzebne są odpowiednio opracowane wzory. W zależności od wielkości robótki […]
Polecamy