Jakie usługi specjalne oferują firmy kurierskie?

Jakie usługi specjalne oferują firmy kurierskie?

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób robiących zakupy przez internet – nie tylko w polskich sklepach, ale również zagranicznych. Z tego względu można też zauważyć rozwój branży kurierskiej i logistycznej. Firmy transportowe generują coraz więcej przychodów i starają się zapewniać klientom usługi najwyższej jakości, tak aby w pełni ich zadowolić i skłonić do ponownego skorzystania z ich oferty.

Dodatkowe opcje to dzisiaj klucz do sukcesu na trudnym rynku

Współcześnie firmy kurierskie oferują klientom usługi różnego typu, nie tylko te podstawowe, polegające na przewozie paczek i ładunków do miejsca docelowego. Jedną z najczęściej wybieranych usług dodatkowych jest przesyłka za pobraniem, polegająca na tym, że za dostarczony towar płacimy do ręki kurierowi, a nie przelewem na konto firmy. Jeśli interesują nas tego rodzaju przesyłki kurierskie Lublin jest miejscem, w którym funkcjonują przedsiębiorstwa zdecydowanie wiodące pod tym względem.

Kolejną powszechną usługą specjalną jest ubezpieczenie przesyłki na wypadek jej zaginięcia albo uszkodzenia mechanicznego w trakcie transportu. To również chętnie wybierana opcja, zwłaszcza w sytuacji, gdy wysyłamy towar o dużej wartości. Wiele firm transportowych oferuje też swoim klientom zwrot potwierdzonych dokumentów. Ta usługa opiera się na doręczeniu do adresata paczki i pobraniu od niego podpisu na przygotowanym uprzednio przez nadawcę dokumencie – może to być np. umowa albo faktura.

Jeśli zdecydujemy się na przesyłki kurierskie w Warszawie, możemy też liczyć na możliwość ich nadania lub nawet doręczenia w sobotę, a także na konkretną godzinę. W wielu firmach standardem jest ponadto tzw. awizacja telefoniczna, czyli wysłanie SMS-a lub zadzwonienie do odbiorcy z informacją o dokładnym terminie doręczenia paczki.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − sześć =