Narzędzia pomagające w pielęgnacji stóp

Narzędzia pomagające w pielęgnacji stóp

Pielęgnacja stóp jest równie ważna co pielęgnacja dłoni. Choć może mniej widoczne, nasze stopy są odpowiedzialne za utrzymanie ciężaru całego ciała, mają też znaczący wpływ na komfort chodzenia. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż poza względami estetycznymi, może mieć to duże znaczenie dla całego naszego samopoczucia.

Jak odpowiednio dbać o stopy?

Regularny i dokładny pedicure to podstawowy zabieg, który powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu. Można wykonać go w profesjonalnym salonie kosmetycznym albo przeprowadzić go samodzielnie w domu. Do jego wykonania przyda nam się frezarka podologiczna. Kupić ją możemy na przykład na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/pl/c/Frezarki-podologiczne/131. To profesjonalne urządzenie ułatwi nam starcie obumarłego naskórka oraz sprawi, że nasze stopy staną się gładkie i delikatne. Do pedicure przyda nam się również zestaw cążków do paznokci i radełek do skórek. Dzięki nim łatwiej będzie nam zadbać o paznokcie. W naszym zestawie do pielęgnacji stóp nie może zabraknąć pumeksów o różnej grubości ziaren. Jeśli chcemy wspomóc usuwanie zrogowaceń możemy zaopatrzyć się w automatyczną tarkę do stóp. 

Chwila relaksu tylko dla nas

Bardzo przyjemną formą pielęgnacji stóp są masażery do stóp. Nie tylko pomogą one w zrelaksowaniu obolałych po całym dniu nóg, ale również mogą być dobrym sposobem na zmiękczenie skóry stóp, co ułatwi przeprowadzenie całego pedicure. Do wody w masażerze można dodać nieco delikatnych soli kąpielowych albo olejków eterycznych w ten sposób przyspieszymy otrzymanie oczekiwanego efektu. 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 1 =