Moda w stylu vintage – co do niej pasuje?

Moda w stylu vintage - co do niej pasuje?

Styl vintage szturmem wdarł się do modowej rzeczywistości. Doceniają go gwiazdy takie jak Lady Gaga czy Nicole Kidman. Ich śladami podążyły miliony kobiet na całym świecie. Oldschoolowe stylizacje można spotkać na ulicy właściwie każdego miasta. Trend ten daje ogromne możliwości wyrażenia siebie, poprzez ubiór.

Modowy wehikuł czasu

Nawiązanie do epok minionych to najważniejsza zasada stylizacji vintage. Wybór okresu do którego chce się odwołać jest kwestią indywidualną. Przy kompletowaniu zestawu warto pamiętać też o dodatkach. Dzięki torebce skórzanej jeansowej można doskonale uzupełnić stylizację nawiązującą do lat 80. XIX wieku. Osoby stawiające na nurt hipsterski powinny z kolei sięgnąć do kolorowych koralików, bransoletek, czy kwiecistych chust.

Krocząc jeszcze dalej w przeszłość mody, do lat 50., trafia się do epoki będącej hołdem kobiecości. Piękne suknie podkreślające talie kobiet, cygaretki oraz dopasowane kolorystycznie komplety spódnicy i bluzki to zestawy, które w ramach stylu vintage znów wracają do łask. Sukienki o mocnej, jednolitej barwie, uzupełnione torebkami białymi lub czarnymi kopertówkami, można dziś podziwiać nawet na czerwonym dywanie. Okraszone pięknymi, bogato zdobionymi zestawami biżuterii kobiety zachwycają szykiem.

Lata 40 to z kolei okres niewymuszonej elegancji. Kobieca moda opierała się nie na wyszukanych stylizacjach, a raczej prostych, wygodnych fasonach. Ogrodniczki, spódnice do kolan, czy sukienki z paskiem – oto ubrania, które najczęściej pojawiały się w ramach tej epoki. Także i tu było jednak miejsce na gustowne dodatki. Prym wiodły apaszki i szale, kuferkowe torebki, broszki czy wreszcie kapelusze. Akcesoria te koniecznie muszą znaleźć się w szafie osoby, która chciałaby w swojej stylizacji odwołać się do tego burzliwego okresu XIX wieku.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 14 =